Попередня     Головна     Наступна





ВІД ПЕРЕКЛАДАЧА



Переклад «Саду поетичного» М. Довгалевського здійснено за рукописом № 521 (див.: Н. И. Петров. Описание рукописных собраний, находящихся в г. Киеве, вып. II, М., 1896), який перебуває тепер у Центральній науковій бібліотеці Академії наук УРСР у Києві, а там, де виникала потреба, перекладач використав також другий екземпляр цієї поетики, який зберігається в цій самій бібліотеці під № 261 (див.: Н. И. Петров. Описание рукописных собраний... вып. I, М., 1891).

Помилки, допущені переписувачем, утруднювали роботу над перекладом, і там, де вони були очевидними, перекладач вважав за потрібне їх виправити. Однак залишилося кілька імен осіб, яких не вдалося встановити (вони позначені зірочкою), тому переклад деяких з них може викликати сумнів. Вони не ввійшли до словника імен і назв, який подається в кінці книги.

У перекладі в квадратних дужках вставлені слова, які, на думку перекладача, необхідні для кращого розуміння тексту. В українських прикладах пропущено ъ і поставлено розділові знаки. Авторство деяких цитованих місць не вдалося встановити, тому вони залишились без пояснень.

У процесі роботи над перекладом багато цінних порад і вказівок дали співробітники кафедри класичної філології Львівського ордена Леніна державного університету імені І. Франка доцент І. І. Андрейчук, ст. викладач П. П. Венгловський і доцент Ю. Ф. Мушак, яким перекладач складає щиру подяку.


















Попередня     Головна     Наступна


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.