Попередня (Латинський ориґінал)     Головна     Наступна

Магістр Георгіус з Русі

ПРОГНОСТИЧНЕ СУДЖЕННЯ ПРО 1478 РІКІєзус Марія.

На славу всемогутнього Бога в трьох лицях і єдиного в божественній сутності; і заради всього неба і землі наймогутнішого Господа 10 сфер. Про це в працях шістнадцяти частин, заради більшої слави самих шляхетних домів і процвітання цього уславленого міста Болоньї, наважуюсь я на це благословенне дослідження. Я — магістр Георгіус із Русі, задумав видати судження про нинішній 1478 рік із фігур планет і впливів сузірь, яке я вирішив поділити на 24 часточки.
Часточка перша

Про володаря року і володарів стихій


Відносно них існує узгоджена спільна думки астрологів: від володарів стихій, котрим володар року домішує свою енергію, для більшої частини року з’ясовують які саме із енергій причетні йому в стихіях. А вони ж в першоначалах, які суть життєвість і заради життя домішані до нього потрясіння повітря і плин вітрів, пульсування морів і річок в хвилях, шаленство блискавок і громів. Він же має творити здоров’я тіл і їх хвороби, недорід або плодючість. Таким чином, їх співрозмірною енергією цей нижчий світ або круговертям рухається, або здобуває користь із благодатного світла, плодючістю щедро розливається, від неплодючої пустоти в’яне. Тому, по-перше, наступне: як узнають про них. Таким чином, розглянувши всебічно окремі свідчення планет, як в превенціональному, так і в інтроітальному положеннях, я говорю: Сонце є володар цього року і самий головний сигніфікатор, щоправда, за участю Меркурія; володарка стихій — Венера, при значній участі Юпітера. На початку часточки, тому що Сонце в інтроіталі, будучи в своїй екзальтації, тригоні і лиці, вільне від нещасть, займає самий сильний пануючий дім. Тому, згідно Птолемею і Галі в "Тетрабіблосі" в главі 12; та Аль-Бумазару в частині "Про квіти", та Месхалу в книжиці "Про рух років в світі", воно по заслузі займає пануюче місце серед інших планет, і узурпує собі владу над роком. Меркурій, одначе, проходячи над його місцем, не стиснутий променями Сонця, займаючи кутовий дім із Сонцем, по заслузі стає так же володарем дня повороту разом із Сонцем. Далі частинки, оскільки Венера в превенціональному місці і при своєму асценденті, домінуючи в десятій інтроітальній фігурі, вільно спускаючись, займаючи із десяти домів самий сильний, своїми енергіями розгойдує володарів в трипліцитаті. Завдяки цьому вона присвоює собі володарювання в стихіях при навіваючій тривогу участі Сонця. Воно в усіх передбачених місцях також сяє несхожими свідченнями.
Часточка друга

Про диспозиції року


Згідно з першими якостями стихій, буде теплий, холодний, чи вологий чи сухий. Цей рік, початок якого буде 11 березня о 16 годині 43 хвилини, в дні рівнодення. Цього ж бо року Рак, сигніфікатор сьомого дому споглядатиме небо і визначатиме гороскоп повороту, потім якості стихій; він схилятиме частинки повітря своїм положенням, як до помірної спеки, вологості, так і до надзвичайної спеки, тобто, він буде більш вологий, аніж співрозмірно спекотний. Хоча по волі Юпітера, володаря стихій менш важливого, багато днів будуть, очевидно, лагідними і ясними. Я засвідчую це по Венері і по Юпітеру, володарям відкритих стихій у вологих місцях; і по знаку асцендента, вологого і холодного. В багатьох цих місцевостях надзвичайно щедрими внаслідок дощів будуть притоки річок, надмірними пориви вітрів, внаслідок чого виявиться, що окремі повені рибам, озерам, млинам, землі нанесуть значних збитків, особливо в північних регіонах землі, які живляться впливом Юпітера. Меркурій зверху, якому Місяць в превенціоналі переносить енергію, підтриманий гримучим знаком, зрушить різноманітні і дуже швидкі, непостійні у своєму різноманітті вітри. Марс зверху, в превенціональному положенні із асцендента, із опозиції посилаючи промені Юпітеру, котрий відбігаючи, знаходиться в громовому знаку, викликає звуки із хмар і різноманітні сяйва блискавок. Сатурн, навіть нефортунний, не затримається виконати свої обов’язки; він же примножить вологість, сповнить чорними хмарами повітря і загородить шлях спеці. Він також знак водяний і дощовий, таким чином тримає гороскоп повороту. Знак до того ж не по енергії мінливий, який сходить в превенціоналі, за АльБумазаром, визначає змінюваність року: частина, окрім майбутніх і відсутніх, у вологому місці; частина дощів в обох фігурах в помірному місці, частини вітрів не дуже узгоджуються з енергією асцендента. Для нього, хто любить посухи в помірних місцях, сигніфікація, яка виникла раптово, — цілковита несподіванка.
Часточка третя

Юдеї в диспозиції вірувань і вчень


навесні будуть диспонуватись погано; і в багатьох справах будуть нефортунними, і шматувати їх будуть багато хвороб. Це я виявляю із їх мандруючого сигніфікатора, падаючого зі зворотного кута в обох фігурах. Також поворот єднання із асцендентом над королівством, або падаючий до квадратного променя Місяця, приносить з ними зваблювання простого народу. Проте в інших чвертях, і якщо розташуються відповідно, одержать багато прихильників. Однак нехай бояться на протязі всього року виконання поштово-транспортних обов’язків, накладених можновладцями світу цього.


Про долі християн

Християни навесні, з волі сигніфікатора в царському домі, розташуються Щонайліпше; вони досягнуть почесті, благ, високого положення і маєтностей, і будуть мати успіх; матимуть прихильність королів і князів, і інших можновладців. Проте, нехай бояться сатурнінських хвороб, які виникають від холоду з волі володаря дому віри в годину повороту; які будуть заважати їм, і з волі дому віри, якому завдано збитків. Окрім окремих хвороб, які виникають із руху обставин, нехай бояться християни приходу сполучення асцендента по причині руху вниз, внаслідок Марса в годину повороту. Місяць в третьому домі ворогів розганяється — злі підступи і недружні прояви сильні — для християн, що ухилились від шляху істинного. Невойовничий Марс, опромінюючи променем дім потрійної віри, встановлює доброзичливість і розпоряджається двома, і обіцяє дружбу церкви. Нехай, проте, християни будуть пильними, щоб хворобливе роздратування не з’явилось у святішого папи або у інших найвищих осіб, від чого можуть виникнути лиха, спокуси, вигнання християн, внаслідок просування з’єднання, сигніфікуючого прихід Христа; і внаслідок відходу вниз асцендента-Христа — в промені опозиції Меркурія і Юпітера. Влітку вони диспонуватись будуть посередньо. Нехай стережуться хвороб від спаленого асцендентора і внаслідок падаючих поступів в дім смерті, переважно ті християни, котрі підлягають Раку і Терезам: як Вавілонія, Африка, Франція, Арменія; на півночі — Бургундія; і береги морів: Індія, Ефіопія, Лівія, Тусція і Єгипет. Бо ці місця влітку будуть більше вразливі до окремих хвороб. Восени справи будуть іти відповідним чином, завдячуючи обом сигніфікаторам в царському домі. Втім, нехай бояться невідомих пропасниць із-за Сатурна в домі віри; і переважно в Алеманії, Греції, Іспанії нехай бережуться різних підступів ворогів внаслідок просування вниз, в дім неприятелів, в дім Марса. Звичайно ж, нехай бережуться зловорожої шкоди з боку ворогів внаслідок сили Марса в асценденті: насамперед Аравія, варварські землі халдєєв, Каталонія і інші місця, що підлягають Скорпіону. Взимку будуть диспонуватись посередньо; багатьох буде вражати нездоров’я внаслідок просування вниз, в дім хвороб; з них одні потерпатимуть збитки від квадратурного променя Марса. Проте Юпітер, опромінюючи своїми радіусами шляхи просування, не допускає, щоб хвороби були шкідливими.


Про диспозицію сарацинів

Найвідважніші сарацини, в першій чверті року будуть диспонуватись найліпше внаслідок сигніфікатора, в сукцеденті; в своєму найсильнішому домі в трипліцитаті, який розбігається; і внаслідок просування з’єднання асцендента вниз до вчення Мухамеда, повернутого до тіл. Збільшується фортуна Венери, бо шлях поверх асцендента секти в царському домі створює великодушних, могутніх і удачливих. Не буде світити тепер Марсу або Юпітеру боротися з Венерою. Бо навесні, вочевидь, вона буде правити обома. Влітку вони піднімуть хвороби залежні від спеки, тілесні виразки. Проте, завдячуючи діям Венери, вони блискуче будуть подолані. Восени і взимку диспоновані будуть посередньо.


Про долю турків

Найхоробріші турки цього року, і переважно у весняний час, будуть диспонуватись гірше всього з причини слабкого сигніфікатора, який відступає назад, і по причині падаючого їхнього знаку; і внаслідок присутності Гензахара в їхньому знаку. Потерпатимуть таким чином від блискавок і вогню, і багато хто будуть вбиті. Марс в превенціоналі, з’явившись в домі життя, творить відчайдушних і честолюбивих, і підштовхує до війн. Однак його відступ забирає з собою фортуну, і тріумф навідріз заперечує. Влітку остаточно обставини складуться для них погано внаслідок їх знаку в домі нездоров’я і Марса в домі смерті. Таким чином, влітку турки потерпатимуть від багатьох хвороб, виразок, багатьох небезпечних лихоманок, які повертаючись на третій день багатьох приведуть до смерті. Восени і взимку їх справи будуть іти добре і відповідним чином внаслідок Марса на прямій лінії в асценденті, вони будуть найвідважніші переможці і самі діяльні воїни. З цієї причини не дозволяє їх градус воювати тепер, тому що доля віщує небезпеку. Навесні і влітку він безпечний, бо асцендентори Італії, Угорщини, і в цілому християн управляються Марсом.


Про положення халдеїв і єгиптян

Халдеї з волі їхнього асцендентора диспонуються подібно туркам, єгиптяни подібно християнам.
Часточка четверта

Про статус святого Понтифіка і кардиналів, і інших визначних осіб


Хоча про статус первосвященика найсвятішого Понтифіка Сікста четвертого судити було б надзвичайно важко з двох причин: його найсвятішої превелебності невідомий час народження і навіть час інтронізації. Проте тим не менше, з диспозиції його загальних сигніфікаторів я говорю, що для найвищого прелата, життям якого управляють впливи Юпітера і Меркурія, зі своїм сонмом кардиналів, в першій чверті року справи будуть обстояти щонайліпше. Юпітер — в інтроіталі в сукцеденті, в самому сильному домі довір’я, фортуни і хвали, в своєму трипліцитаті здіймаючись, слідуючи за достохвальним Місяцем, як свідчення його святості, займає найкраще почесне місце і достославне, і послух вірних. А Меркурій, прямий навіть в повороті в царському домі, вільний від спалення, опромінений ззаду секстильним променем Місяця, завдяки цьому сам звеличиться. Місяць в дев’ятому домі, в світлі променів фортуни, обіцяє найкраще положення найвищим прелатам, яке применшить володар дев’ятого дому своїм відступом назад; і диспонує їхні тіла до сатурнінських хвороб. Нижчі прелати, з волі володаря третього дому диспонуватимуться відповідним чином, з причини Юпітера в падінні і спаленого Меркурія. Нехай бережеться його святійшість папа у відношенні фізичного життя. Вищі прелати з волі володаря дев’ятого дому в домі смерті, нехай стережуться небезпечних хвороб. Нижчі прелати, також з волі властителя третього дому, недобре диспонуються. Однак Юпітер — їх загальний асцендентор, в домі субстанції, пройшовши з великою користю, обіцяє примноження матеріальних засобів. Восени його папська превелебність з його почтом кардиналів диспонуватиметься відповідним чином з волі асценденторів в кутових зонах. Втім, Марс, погрожуючи квадратурою асценденту, сприяє виникненню деяких перешкод. Взимку наш найсвятіший пан не добре буде диспонований, внаслідок сигніфікатора, що відступив назад, в домі неприятелів ослаблений і зазнає перешкод від Марса через квадратуру. Внаслідок чого з’являться непевні чутки, незгоди і суперечки, повстання і заклики до війн. Все не приносить Марс в радиксі повороту року, дивлячись на асцендентора із опозиції. Тому-то на протязі цілого року добре для його святійшості папи берегтися загроз зі сторони Марса. Сонце зверху, співучасник Сонця в Інтроіталі, входить в Козеріг, в дім смерті. І Юпітер в превенціоналі так само терпить зиск — знак міста, зазнаючи перешкод; внаслідок затемнення Сонця 29 Дня липня місяця приносить несприятливе лихо і великі зміни сповістить. Про це докладніше, з Божою допомогою, буде викладено в майбутній оцінці затемнення. Вищі прелати щодо почестей краще будуть диспонуватись взимку. Бо численні почесті зміняться хворобами і, вірогідно, небезпечними.
Часточка п’ята

Про диспозицію імператора і деяких царств


Найславетніший імператор Фредерік цього року, і особливо навесні, добре диспонуватиметься завдячуючи володарю асцендента свого народження і завдячуючи володарю місця відходу. Одначе відхід вниз від асцендента народження, в домі ворогів, має загрозу від Сатурна, небезпеки, хвороби, прояви ворожості, суперечки, обмови і ненависть. Влітку недобре диспонуватиметься через господаря місця просування вниз, спаленого і який відійшов назад. Восени нехай застерігається підступів і хвороб внаслідок руху в домі смерті; необхідно буде скористатись добрим правлінням. Тому що і затемнення майбутнє люто недружелюбне до найзнатніших осіб. Взимку асцендатор в домі ворогів готує підступи.


Про стан царя і царства Польського

Славний принцепс Казимір, цар польський, навесні з волі асцендентора в знаках царства буде втішатися сприятливою долею найвідважніших. Він буде найвідважнішим переможцем у війнах, якщо буде якісь вести. Без сумніву, завдячуючи положенню асцендента його народження у домі віри, дорученому Богові, нехай живить дружнього сторожа прихильниками. Влітку нехай остерігається нападу недругів і таємних підступів. Восени — посередньо. Взимку, щоправда, недобре буде диспонуватися з волі асцендентора в домі неприятелів, який відступив і зазнає перешкод від Марса. Рух вперед асцендента його народження, в домі смерті віщує хворобу. Звідси, прагнучи до квадратурного променя Сатурна, визначеного при його народженні, знаменує велику і небезпечну хворобу. Отож, нехай його світлість живе цей і наступний рік обережно, тому що доля його народження провіщує небезпеку. Царство Польске, тому що Тільця і Венери родючістю розвивається і зрошується їх впливами, навесні диспонуватиметься найкраще, і нехай не сумнівається -всюди буде безпечним і успішним, тому що Венера щитом Паллади, а не оскаженілістю Марса і вдалині від блискавок Юпітерових буде воювати. В інших чвертях року буде втішатись напівудачею. Небезпеки, підступи, труднощі, війни, міжусобиці, які Луна, розбігаючись у домі недругів, сповіщає у багатьох частинах царства, Юпітер, розбігаючись в знаку царства, на протязі всього року приміряє, зменшує і небезпеки не допускає.


Про стан царства Богемії

Найясніший князь Ладислав, цар Богемії, у першій половині року не добре диспонуватиметься з волі господаря асценденту свого народження, внаслідок проходу асцендена народження з чверті, якій загрожує Марс: адже вони несуть небезпечні хвороби і нефортунність. Влітку знак царства в домі нездоров’я; хвороби в царство внесе. Наступне затемнення Сонця в знаку царства збільшить асцендент. Восени і взимку диспонуватиметься менш добре, бо знак його народження зазнає шкоди від квадратурного променя Марса в домі ворогів.


Про стан Італії

Італія, яка керується впливами Лева і Сонця, найкраще диспонуватиметься навесні. Найвідважніша переможниця ворогів, вона прагнутиме зміцнитися; над ворогами панувати і наказувати, і в усьому буде щасливою. Я передбачаю це від Сонця, володаря року і знака царства, перш за все в домі матерії, відкритого в годину повороту і опромінюваного Сонцем з тріни, а Венерою з квадратури. Можна, щоб Італія в цей час пішла зі зброєю в руках назустріч Марсу і відважно відвоювала втрачену військову здобич. Це не буде співзвучне з часом, з осінню чи весною з причини сили Марса. І хоча з волі асценденторів очікується найкращий статус і здоров’я тілесне, тим не менше, однак, Італія з волі Сатурна, якому будуть перешкоди навесні (знак царства, повернутий супроти кінця), нехай боїться хвороб, хоча і не смертельних. Влітку диспонуватиметься відповідним чином з волі сигніфікатора в кутовому домі. Проте знак царства в домі немочі в деяких частинах царства спричинить хвороби. Восени диспонуватиметься добре по волі Сонця в царському домі. Однак, хоча прагне зійтись на полі бою з турками, цього не бажано робити, враховуючи найсильнішого їх сигніфікатора. Взимку Італія з волі сигніфікатора в середині гори фортуни, і невдачі буде проходити, і нехай остерігається шкідливих хвороб по причині сигніфікатора в домі смерті. Марс, погрожуючи знаку царства з опозиції, приносить підступи, недружні прояви, яких можна уникнути не інакше, як розумом.


Про статус Французького королівства

Навесні диспонуватиметься посередньо. Місяць у домі неприятелів, розганяючись в годину повороту, віщує неприязнь, грабежі, підступи і підбурює до супротиву, крадіжок. Влітку обставини складатимуться належним чином, буде піднімати релігію як годиться по сумлінню, духовних матиме в пошані і в великій почесті. Восени нехай боїться хвороб. Взимку, навіть якщо добре диспонуватиметься, нехай боїться однак нападу ворогів.


Про статус Угорського королівства

Угорщина, яка втішається впливами Стрільця і Юпітера, навесні диспонуватиметься щонайліпше, внаслідок Юпітера в сильному місці у битві, і буде великодушною переможницею в сумнівних справах. Дозволятиметься тоді зі зброєю в руках боротись з Марсом турків, бо ж Марс неспроможний перемогти блискавки Юпітера. Влітку диспонуватиметься посередньо. Восени, однак сполучення Марса не дозволить воювати, навіть якщо добре диспонуватиметься. Підступів якого нехай боїться в кінці літа і восени. Взимку диспонуватиметься погано; нехай боїться підступів і великих хвороб.


Про положення Іспанії’

Вона, згідно з Іспанцем, знаходиться під впливом енергій Діви і Місяця. З волі асценденторів, пануючих в обох фігурах, нехай бережеться численних підступів, війн і ворожих хитрощів. Влітку і взимку, і навіть на протязі всього року, нехай боїться сатурнових хвороб, внаслідок Сатурна, що входить в знак королівства. Наступне затемнення Сонця 29 дня липня, з волі асцендентора, загрожує багатьма лихами цьому королівству. Взимку диспонуватиметься посередньо.


Про положення Сицилії

З волі Юпітера диспонуватиметься щонайліпше навесні. Однак хвороби восени і взимку зроблять це положення посереднім.


Про статус Англії і Фландрії

З волі асценденторів вони будуть мати суперечності і війни, і неспокій. Вони нещасливі також у весняний час. Влітку нехай бояться хвороб. Восени ж бо, щоправда, і у зимовий час диспонуватимуться щонайкраще, і нехай не сумніваються — будуть діяльними і могутніми переможцями.


Про положення Геркулеса, ферарського верховоди

Він цього року, а особливо навесні, диспонуватиметься добре; здоровий тілом, з волі проходження асцендента його народження вниз, в годину повороту, до корпусу Венери; внаслідок цього до приємного і повного насолод стану вождя. А з волі проходження падаючої частини удачі в 13°, в годину повороту втішатиметься сприятливою долею. Так само у дні серпня і грудня нехай бережеться небезпек. І з волі Місяця, володаря асцендента його народження, в домі неприятелів, яка розганяється в годину повороту, нехай стережеться підступів ворогів.
Часточка шоста

Про долі деяких прославлених держав


Місто Рим навесні диспонуватиметься щонайліпше: великодушне, достославне, щасливе і прославлене, також щасливе у всіх справах. Це доводиться диспозицією Сонця — асцендентора міста в царському домі; воно оточене з обох боків променями фортуни із знака міста. Проте Сатурн в знаку міста, своїм відступом підфарбовуючи знак міста, погрожує зіпсованим повітрям. Так само, просочуючи повітря, він дещо може зашкодити, внаслідок своєї слабкості. В інших кварталах року він буде диспонуватись посередньо. До того ж майбутнє затемнення Сонця 29 дня липня в знаку міста провіщує великі неприємності і загрози для міста.


Про статус венеціанців

Вони навесні з волі сигніфікатора в домі ворогів зверху, і з волі знаку, який під впливом утиску променів квадратури Марса, нехай стережуться втрат від підступів, різних страхів, як з причини недругів, так і з причини хвороб. Однак вони не можуть бути значними, загалом з причини експозиції турків навесні, бо асцендентор турків виявляється слабшим від інших. Втім, для Марса необхідно буде воювати обережніше, ніж супротивитись, аніж в інших чвертях року. Восени асцендентор в домі смерті провіщує хвороби. Взимку диспонуватиметься посередньо і воювати йому не доведеться, і переважно внаслідок сили Марса проти турків.


Про положення Флоренції,

котра втішається впливами Овна і Марса. Навесні, з волі Марса в його куті, і відступаючого назад, вони зазнають деяких нещасть, які будуть не надто шкідливі і небезпечні, внаслідок входження знаку їх міста в царський дім в годину повороту, і внаслідок сили духу фортуни в ньому. Розколів і розбрату до того ж нехай бояться внаслідок знаку, якому загрожує із опозиції променем Маpc. Влітку будуть диспонуватись посередньо. У цих обох четвертях безпечніше для флорентійців зайнятися відпочинком і не прагнути до війни. Восени і взимку надзвичайно фортунні у всіх справах. Можливо також, що восени знемагатимуть від хвороб.


Про стан Падуї і Феррарії

Вони будуть диспонуватись посередньо на протязі всього року, однак більш щасливі будуть в осінній і зимовий період; беззаперечно, переможні у війнах, якщо будуть вести їх. Знак міста у домі неприятелів принесе певні ворожі зіткнення і ворожнечу.


Про статус Мілану,

який з волі свого знака, який зазнає перешкод, знаходиться під впливом Діви. Однак міланці будуть відважними і великодушними вояками, внаслідок асцендентора в царському домі. У літній час диспонуватимуться посередньо, внаслідок стискання асцендентора в обох фігурах. Восени — надзвичайно хоробрі і щедрі. Вони зазнають судових процесів і хвороб, якщо не передбачать цього і, можливо, шкідливий нефортунний знак це передрікає. Взимку відповідним чином диспонуватимуться з волі обох сигніфікаторів.


Про положення Мантуї,

котра буде диспонуватиметься майже як Венеція. Парма, Сієнна — подібно до Болонії. Мутіна — подібно до Флоренції. Вітербій — як Медіолан. Кремона як Рим диспонуватиметься; Перуджія майже як Болонья диспонуватиметься.
Часточка сьома

Про диспозицію міста Болоньї, яке розквітає родючістю Тільця і Венери


Навесні диспонуватиметься щонайліпше з волі Венери в своєму домі в трипліцитаті, і за тривалістю вона присвоїть для свого панування велику частину року. Приємні забави, веселість, втіхи і насолоди ніхто не зіпсує. Завдяки всьому цьому навесні все щасливіше буде виглядати. Знак міста у домі довіри, з найміцнішою підтримкою друзів, що приумножують блага. Юпітер, нарешті, і Венера на протязі всього весняного часу, опромінюючи знак міста матеріально, збільшує удачу. Зазнаючи перешкод, вона не перестає приходити. Погрози Сатурна, які місту шкодять, руйнує дощенту. Влітку і восени диспонується посередньо і внаслідок знаку міста у домі слабості, нехай боїться хвороб восени. Наступне затемнення Сонця збільшить сигніфікацію, і загрожує майже всій Італії. Взимку нехай стережуться ворогування і підступів з волі знака у домі недругів; однак в цілому, по причині того, що Юпітер розбігається в знаку міста, на протязі всього року буде щасливим більше ніж інші. Бо цьому місту Юпітер обіцяє зростання в справах зі своєї природи. Отож, хоча сузір’я несуть добро, тим не менше я бажаю застерегти від того, що буде. По-перше, від середини липня до кінця серпня обминути такі небезпеки Марса, як шкода від вогню, насильства, вбивства людей і інше подібне. По-друге, восени — окремих хвороб можна уникнути добрим і відповідним порядкуванням. По-третє, внутрішніх розколів обминати приблизно у квітневий день. Про судові процеси і інше, що іде з асцендентом, по порядку у наступних частинах.
Часточка восьма

Про становище декого з тих, чиїм асцендентором є Сатурн


Цього року перестаркуваті отці благочестиві, землероби, старці, виморені життям, люди, що ведуть самотнє життя, неосвічені, мало говорючі, люди туго думаючі, незмінні в словах, мудрі в порадах, люди загартовані, розкопувані свинцю і могил, і в цілому ремісники, люди незначні і рухливі в переходах, юристи, люди з чорною жовчю (меланхоліки), люди, для яких обраним при народженні знаком е Сатурн, за їх станом і в сполученні, або за умовами такими були б. Цього року навесні нехай більше бояться, ніж в інші частини року, з волі асцендентора відступаючого і несприятливого.
Часточка загальна дев’ята

Щодо знатних і тих, чиїм асцендентором є Юпітер


Знатні, шляхетні, можновладці, судді, консули, теоретики права і вчені в законах, легати папського престолу, єпископи, посланці, вчителі законів священної віри і наставники сект; люди освічені, приємні, сангвініки і в цілому всі, при народженні яких був присутнім Юпітер, цього року навесні диспонуватимуться щонайліпше; і влітку зазнають похвал і вшанувань щонайбільших. І без сумніву будуть удачливими в своїх діях, за винятком того, що в днях квітня, з 20 до кінця нехай бережуться небезпек. Восени і взимку буде зменшуватись ця сигніфікація, нехай втікають від суперечок і незгод з волі Марса, і шкідливих хвороб.
Часточка десята

Щодо стану тих, для кого сигніфікатором є Марс


Воїни, воєначальники, верховоди у війнах, управителі і помічники царів і князів, скарбники тиранів, медики, золотих справ майстри, всі механіки, ті що користуються вогнем в своїх виробах, придорожні жителі, шукачі прибутків, сіячі сварок і судових процесів, жорстокі, гнівні, шалені, лукаві, одержимі з рудим волоссям. І в цілому всі холерики і ті, при народженні яких відзначений Марс. В перших двох четвертях не добре диспонуватимуться: внаслідок чого нехай живуть обережно і уникають нещасть. Восени і взимку найкраще будуть диспоновані і матимуть успіх у своїх справах.
Часточка одинадцята

Про диспозицію тих, для яких сигніфікатором є Сонце


Царі, князі, люди найвищих станів, що знаходяться в кінці юності, лисі, люди будь-якого стану і характеру, і в цілому всі, у кого Сонце — знак, обраний при народженні, навесні найліпше диспонуватимуться, зазнають похвал і удачі, за винятком в перші дні квітня: нехай стережуться перешкод. Влітку обставини складуться належним чином, восени посередньо. Взимку в цілому нехай стережуться перешкод, керуються єством. Бо сигніфікатор зазнає тепер перешкод в домі смерті.
Часточка дванадцята

Про положення купців і тих, чиїм сигніфікатором є Меркурій


Купці, митці, проповідники, астрономи, астрологи, оратори, поети, віршотворці, письменники, математики, геометри, підлітки, юнаки, а також всі, хто часто користується розумом; винахідники, метушливі, фантазери, ті хто недавно отримали титули, люди мінливі щодо зовнішності і очей, рятівники, чистильники, і в цілому всі, при народженні котрих був вибраний Меркурій, цього року, переважно навесні, найкраще диспонуватимуться удачливі і славні у своїх справах. І так само на початку весни нехай бояться небезпек. Негоціантам, особливо по причині Юпітера в знаку міста, в їх справах нехай додасться старання, тому що Юпітер обіцяє вигоду. Небезпека якогось судового процесу пом’якшиться внаслідок Марса, опромінюючого з опозиційного радіусу асцендентора. Влітку їх фортуна поменшає, тому треба розважливо поспішати назустріч. Восени щонайліпше диспонуватимуться. Багато хто з них підніметься вгору і дістанеться до вищого положення, будуть вельми забезпечені достатком. Взимку диспонуватимуться посередньо.
Часточка тринадцята

Про тих, чиєю сигніфікаторкою є Венера


Жінки, дівчата, дівчатка, євнухи, співаки, органісти, тимпаніти, кіфаристи, флейтисти, ударники на музичних інструментах, перелюбники, розпусники, любителі попоїсти, зніжені, жадібні до насолод, люди витончені у різних прикрасах, юнаки і всі люди, схожі зовнішнім виглядом на жінок, хто відзначені по народженню сигніфікаторкою Венерою. Цього року, переважно навесні, диспонуватимуться щонайліпше; в своїх планах будуть надзвичайно фортунними; послідують задоволення, радощі, насолоди. Влітку диспонуватимуться погано внаслідок сигніфікатора ретроградного і затиснутого: тому нехай живуть обережно. Восени диспонуватимуться належним чином, вчинять багато розпусти і перелюбств з волі Марса, обплутуючого полум’ям Венеру з потрійного радіуса. Взимку, з волі Венери в домі подружжя, багато хто узакониться, як каже Галі у восьмій частині. До того ж Венера в радиксі року, в одинадцятому домі, на протязі цілого року буде схиляти тіла людей до втіх Венери.
Часточка чотирнадцята

Щодо положення і становища вагітних


Цього року вагітні навесні внаслідок Марсу в домі синів не добре Диспонуватимуться. Вони будуть відчувати великі і тяжкі болі. Таким чином, Деякі народять передчасно, і мертвих, як каже Галі, бо володар асцендентора п’ятого дому збільшить його і провішує хвороби. Влітку диспонуватимуться посередньо з волі володаря четвертого дому, який буде більш прихильним до пологів. Восени диспонуватимуться належним чином внаслідок домінування четвертого дому і внаслідок дружньої фігури Марса і Венери народять багатьох синів без небезпеки. Взимку посередньо. Все ж нехай стережуться хвороб з волі Сатурна в домі синів і володаря четвертого дому в домі хвороб.
Часточка п’ятнадцята

Про становище набожних людей і інших


Благочестиві люди, священнослужителі, схимники, монахи в цьому році навесні не добре диспонуватимуться, в асцендентах божественних матимуть перешкоди і кволість. Так буде тому, що дехто не дотримується своїх правил. Я визначаю це по асценденту їх в домі релігії, який зазнає перешкод і відступає назад. Так само, хоча і з волі володаря третього дому, хочуть позбавитись цих правил, тим не менше внаслідок загального асцендентора, який зазнає перешкод, будуть мати суперечності, розлад і розкол в усіх їх справах. Влітку диспонуватимуться добре, належно виконуватимуть правила і піднесуться. Хоча Венера — володарка дому релігії своїм відступом так само буде ставати менш значимою. Восени і взимку диспонуватимуться належним чином внаслідок всіх асценденторів.
Часточка шістнадцята

Про статус і диспозицію тих, хто відправляється в дорогу


Легати, нунції, подорожні, скороходи навесні диспонуватимуться щонайгірше; з волі асцендентора нефортунного. Нехай бояться труднощів і зрад переважно ті, хто відправляються в дорогу. Згідно з Аль-Бумазаром, у вступі до "Квітів", і Алькабітом, в його "Введеннях", дія перша, вони будуть мати багато перешкод, і на дорогах будуть затримуватись. Щоправда, ті, хто подорожують недалеко, будуть краще диспонуватись. Влітку багато хто мучитиметься від хвороб, навіть нехай бояться випадкової смерті; подорожуючі недалеко терпітимуть затримки по причині відступаючого назад сигніфікатора. Восени подорожуючі здалеку найліпше диспонуватимуться і будуть фортунними. Близько подорожуючі нехай бережуться підступів, труднощів, наговорів або вбивств з волі Марса, загрожуючого із опозиції асцендентору. Ті, хто мандрують на далекі відстані, належним чином і з небезпеками шляхи завершать. Гідним, отже здається, щоб не розчаруватись у виборі і скористатись ним розумно. До того ж багато хто, із обізнаних у зірках, про це передають гідні свідчення і надзвичайно корисні правила.
Часточка сімнадцята

Щодо статусу і спільної користі для всього простого люду


Один асцендент у держави і всього народу, — згідно Галі в восьмій частині, — котрий з волі Місяця, після з’єднання превенціонального міцно притиснувся тілом до Меркурія. При Меркурії фортунному в обох фігурах — добре диспонуватимуться, інакших будуть мати дітей. Коли вони стануть зрілими у пізнанні високих істин, то будуть мати велику користь від якостей Меркурія, про якого вище було сказано. Юпітер зверху, із секстиля опромінюючий Місяць, підсилює асцендентора в добрі. Влітку диспонуватимуться належним чином і звільняться від божественних обов’язків з волі асцендентора в домі церкви і релігії, який розганяється. А з волі Місяця в превенціоналі, що приклеюється міцно до Венери, статус приносить чистоту, веселість, бажання, а самим гіршим — похмурість. Восени, з волі асцендентора, Юпітер в превенціоналі, в тісній сполуці сходить до збільшення матеріальних благ і користі. Взимку диспонуватиметься посередньо, хоча Юпітер у дванадцятому домі обіцяє навіть дещо з корисного від недругів, як каже Галі у восьмій частині. Хай, одначе, народ зверне увагу на одне з завдань і живе обережно на протязі цілого року, щоб судових тяжб, суперечок, непокірності і шкідливих схизм уникнути і підступів з боку багатьох, з волі асцендентора, який зазнає шкоди в годину повороту в домі ворогів переважно і приблизно у дні квітня і травня.
Часточка вісімнадцята

Щодо диспозиції з чумою і смертністю в цілому


Про це, згідно Аль-Бумазару, в кінці першої книги "Квітів", визначається закінчення повальної хвороби і смертності із піднесення інших планет царства за межами слідування асцендентів, які, якщо будуть зазнавати втрат і перешкод, передвіщують загальну майбутню чуму в році. З них жодних значних перешкод на протязі року. Бо ж висхідний знак вільний від нещасть. До того ж просування кон’юнкції асцендента приходу християнства. Схоже і асцендент християнства. І якщо скотиться вниз в той самий знак, де знаходиться Марс, то нехай живуть обережно і ті, і інші. Інші частини римської держави, Єгипет, Бактрія, Індія, Туреччина, Ефіопія, Лівія; щоб не ослабило їх шкодоносне повітря. Навіть проходження кон’юнкції Сатурна і Марса, учинене в Раку, вільне від променів нефортунних. Проте виникнуть численні окремі хвороби, такі як терціарна пропасниця і ускладнення, які виникнуть у крові; і епідемії, від яких треба берегтися з усією старанністю.
Часточка дев’ятнадцята

Щодо положення з війнами і битвами цього року


Втім, згідно Аль-Бумазару, в першій частині "Квітів", значних війн цього року на майбутнє не відзначається, тому що ні в превенціоналі, ні в інтроіталі Марс з Сатурном не поєднуються. Однак фігура в багатьох частинах влітку і восени більше спонукає очікувати війн, безпорядків, розколу внаслідок проходження сполучення Сатурна і Марса, яке скочується вниз літньої пори до тіла Марса. Все це знаменує напруження, війни і битви з Цестом Леопольдом, австрійським полководцем. Про це і Мессахалах в главі 11-й. До того ж проходження асцендента з’єднання Сатурна і Марса вниз, в радіус послаблення Сатурна в домі церкви, підсилює асцендентора, з волі якого духовні особи цього року нехай бояться значної незгоди і схизми. А частини, в яких ця сигніфікація покажеться, це місця, підвладні Овну, Рибам, Діві і Близнюкам і Терезам з волі місця Марса. Так само нехай бояться навіть місць, підвладних Леву у Вірменії, Єгипті, Англії, Фландрії, Ломбардії, Португалії, Іспанії, Алеманії, Богемії, до того ж і Польщі, котрі нехай стережуться хитрих підступів, небезпек з боку сусідів і близьких. Так само і з волі Сатурна, який зазнає шкоди в третьому домі; згідно з Галі в 8 частині, четвертому розділі. Будуть великі сварки внаслідок непослуху нижчих, своїми зверхникам. До того ж Місяць, як каже він сам в главі сьомій, частини восьмої, знаменує збройні сутички; і одинока — незгоди в шостому кліматі. Бо ж Місяць наступного року володарює в годину повороту в домі неариятелів і ослаблена знаком клімату. З тієї ж причини нехай стережуться і певні частини Італії, більша частина якої підвладна шостому клімату, однак більше з причини місцезнаходження Місяця: Медіолан, Падуя, Трідент, Вітербій, Перузія, Лігурій. Я спостерігав до того ж дім синів, якому завдає шкоди і приносить невдачу могутність Марса. До того ж його господар зазнає перешкод внаслідок ретроградності: він піднімається в дев’ятий дім, в дім непослуху бунтівних синів. Отже батьки, оскільки в цьому році належить боятись розбрату серед кревних і близьких, то цього всього можна уникнути краще всього розсудливістю.
Часточка двадцята

Про родючість і неврожай року в цілому


Поглянувши на великі повороти зірок і на поворот цього року, я говорю на цій основі, що рік цей буде середнім по плодючості і неврожайності. Навіть більше він буде тяжіти до урожайності, оскільки планети, які дають родючість, перемагають ті, які приносять неврожай. Однак в частині року родючість зазнає перешкод. По-перше, внаслідок черви і іншого цього роду як мишей, щурів і подібних. Бо ж Сатурн в знаку землі в годину повороту зазнавши перешкод, починає руйнації серед посівів і дерев із-за гусені, яка нападає на них, як каже Аль-Бумазар в книзі "Квітів", в главі про Сатурна. По-друге, із-за повеней та збільшення кількості води. Бо ж рік цей в більшій частині переважно буде схилятись до вологості, як сказано раніше. До того ж в деяких частинах треба буде боятись землетрусу, підтоплення частини землі із-за Сатурна, що зазнав перешкод, що зміщується з трипліцитату вогняного в земний. Про наслідки чого, згідно Аль-Бумазару, в другій книзі "Квітів" і в "Книзі великих з’єднань", в першому трактаті, дія четверта. Повінь і руйнування землі почнуться, внаслідок чого буде велика шкода для того, що росте на землі. Навіть згідно з Гермесом в його "Стокнижжі" в слові 33-му, значимі зміни Сатурна від знака до знака. Цього року у повітрі Дракони з’являться, яких по-арабськи кличуть Азуб. Це — дивовижні вогняні явища з природи комет. По-третє, урожайність року зазнає перешкод частково із-за проходження великого з’єднання Сатурна з Марсом із трипліцитату до трипліцитату, яке в годину повороту, відходить вниз, внаслідок опозиції Сатурна по радіусу. І внаслідок просування з’єднання, сигніфікуючого припливи води, скочується вниз в годину повороту в радіус, неприязний Сатурна. Це ж бо, згідно Аль-Бумазару, в другій книзі "Квітів", означає руйнування, землетруси і повені в окремих місцях. Внаслідок цього урожайність нинішнього року зазнає шкоди. Однак підйоми урожайності з цієї причини більші, ніж протилежне: наступний рік відповідно буде врожайним.
Часточка двадцять перша

Про диспозицію чвертей року


Весна, хоча за загальною диспозицією матиме багато ясних днів, однак буде щедрою на домішування холоду. Крім того, грозовий Меркурій, охоплений грозовим знаком, спричинить блискавки і змінні вітри. До того ж Венера, Приєднавшись із свого вологого дому до голови, приносить холодну вологу.

Про положення літа, яке спираючись на оцінку в місцях за якістю потрійності, в цілому буде схилятись до багатьох буйних вітрів, непогожі вологі дні - з появою блискавок і навіть шкідливого граду.

Про становище осені. Вона буде схилятись до помірності повітря. Однак Венера — основна володарка стихій, і в превенціоналі — головний сторож, буде схиляти до багатьох вологих днів.

Про становище зими. Вона з волі Меркурія буде схилятись до непостійності повітря і то погожа, то зі снігом, то з дощем і вітром виявиться, не щадячи морозами, приносячи багато хмарних днів, як випливає з асценденторів цієї чверті.
Часточка двадцять друга

Про диспозицію місяців і днів в цьому році


Я даю оцінку окремих. Інших бо, сприяючи короткості, я пропускаю оцінки.

Квітень, сполучення буде в четвертий день березня, в 1 годину, в 1 хвилину. Від свого з’єднання буде холодним, переповнений вологими днями. Від опозиції ж бо, яка буде 17 дня березня о 23 годині 44 хвилини, буде більш суворим, не шкодуючи холоду, схильним до туманів і вітрів.

Дні.

В день Юпітера, в четвер, 5 березня, або близько того, погода мінлива в деяких частинах світу проти ночі; і можливий прихід і похмурий підйом внаслідок квадратури Місяця до градуса повені. Однак у багатьох місцях асценденція похитнеться.

В день Сонця, в неділю, 8 березня, очікується вплив Місяця, який зливається із свого вологого дому з Венерою і градусом повеней, і Місяць з зіркою хмарності; і із-за частини дощу в домі Венери.

В день Юпітера, в четвер, 9 березня, проти ночі очікується зміна, із-за активної надзвичайно участі Сонця над Сатурном і сполучення Місяця із зіркою хмарності, і із-за частини дощу в домі Венери.

В день Меркурія, в середу, 11 березня, або близько того — змінна, внаслідок Місяця, що відкриває ворота в Атазірі і обителі вологи, і в близькості до градуса повеней, і затримається до дня наступного.

В день Сатурна, в суботу, 14 березня, або близько того, в окремих горизонтах очікується значно підсилена вологість, внаслідок Місяця, тісно притиснутої до Венери, спрямованої з вологої обителі; і внаслідок частини дощів в домі Сатурна при Місяці, який здійметься в центр. А близько до ночі почне акцидент.

В день Меркурія, в середу, 18 березня, або близько того, мінливо внаслідок відкриванця воріт Місяця в Атазірі і вологій обителі; і частини дощів в домі Сатурна. Поворот єгиптян і проходження розподілу індійців в прагненні до градуса повені звеличить асцендентора.

В день Сонця, в неділю, 22 березня, або близько того, проти ночі відбудеться особлива зміна внаслідок відкривача найенергійнішого. Місяць в обителі вологості приєднається до Венери і разом із своїми ключами і збільшується від зірки похмурої. До того ж падаючи, відкривається в багатьох місцях в день наступний.

В день Меркурія, в середу, 24 березня, або близько того, зміна надзвичайно різка до вітру, спричинена Місяцем в Атазірі, яка спостерігає за Меркурієм в сильному місці. Поворот підсилює асцендентора арабів.

В день Місяця, в понеділок, 30 березня зміна особлива. І в окремих частинах великі вітри з громом із хмар з’являться, внаслідок відкривача воріт, а навіть частини дощів у домі Місяця. Місяць із вологої стоянки тісно притискається до вологих планет. Піднімаючись до цього місця в своєму Атазірі, поворот великого кола провіщає цьому асценденторові. В ці ж дні проявляться достоїнства деяких планет.

Травень, з’єднання якого буде третього дня квітня в 23° Овна о 12 годині 22 хвилини. Цей місяць від свого з’єднання до опозиції буде хмарний і невмолимий у холоді, навіть в поза нічний час і за межами цього місця. До того ж спричинить дощі і хмарність. Щоправда, від часу своєї опозиції, яка буде 17 квітня у 8° Скорпіона о 12 годині 20 хвилині, буде схиляти повітряні течії до ясності і принесе небагато дощів, відповідно до рівня сухості.

Дні.

В день Венери, в середу, 3 квітня, або близько того, проти ночі, зміни до надмірних поривів вітру. В день Місяця, в понеділок 6 квітня, або приблизно проти ночі, і сьомого — зміна до вологості і холоду. В день Меркурія, в середу і в день Юпітера, в четвер, 14 і 15 квітня, або ближче до ночі, можливі зміни на висотах до підйому хмар і поривів вітру. В день Сонця, в неділю, 19 квітня очікується вологість мінімальна. В день Меркурія, в середу, 22 квітня, ближче до ночі, особливо слабкий вітер, або підйом хмар. В день Сонця, в неділю, 26 квітня, або близько, очікується помірна зміна в деяких частинах, і більше проти ночі. В день Меркурія, в середу 29 квітня або близько того, так само очікується вітер.

Червень, з’єднання якого буде другого травня в 21° Тільця о 21 годині 8 хвилин. Цей місяць від з’єднання свого до опозиції буде схилятись до відповідної помірності повітря. Він буде до того ж теплим, однак Місяць підмішає незначні дощі. Від опозиції до того ж своєї, яка буде 16 травня в 4° Стрільця о 1 годині 44 хвилини, тягнутиметься до ясності і більшого тепла з вітрами.

Дні.

В день Сатурна, в суботу, 2 травня, або близько того, погода змінна з певним холодом. В день Марса, у вівторок, 5 травня, або близько того, так само змінна у деяких горизонтах до вологості і, можливо, сповільниться, попадаючи в наступний день. У день Місяця, у понеділок 11 травня, або близько того, проти ночі очікується вологість і, можливо, продовжиться в деяких місцевостях на кілька днів. В день Венери, у п’ятницю, 14 травня, або близько того, — пориви вітру надмірні очікуються. І в багатьох місцевостях почнуться дощі наступного дня зі зменшенням теплоти. В день Марса, у вівторок, 19 травня очікується зміна. В день Сонця, у неділю, 24 травня, або близько того, очікується зміна. В день Сатурна, у суботу, 30 травня, або близько того, очікується зміна, яка зійде в деяких місцевостях і, можливо, сходження хмар.

Вставний місяць, з’єднання якого буде 31 дня травня в 19° Близнюків, о 4 годині, 14 хвилин. Цей місяць до належного положення повітря нахилиться. Від опозиції своєї, щоправда, яка буде 15 червня о 49 хвилині; буде більш різноманітний; не буде бракувати вологих днів і гримотіння з хмар з віянням вітрів.

Дні.

В день Місяця, у понеділок, 1 червня, так само в окремих частинах виявиться вологість. В день Венери, у п’ятницю, 5 червня, або близько того, — мінлива і, можливо, до вітру. В день Марса, у вівторок, 9 червня, або близько того, — мінлива погода, і близько цього часу з’являться в окремих частинах блискавки і вітри. В день Венери, у п’ятницю, 12 червня, у окремих горизонтах зміна до хмар. В день Сонця, у неділю, 14 червня, або близько того, очікується хмарний день і більш можливою буде констеляція у день свята. В день Венери, у п’ятницю, 18 червня, — вітер і, можливо, очікується гроза. Однак завтрашнього дня, або близько того, сповільниться, спадаючи до вологості в багатьох місцевостях. В день Марса, у вівторок, 23 червня, очікується вітер проти ночі. В день Юпітера, у четвер, 24 червня, так само в деяких частинах, вочевидь, буде зміна. В день Сонця, в неділю, 28 червня, — зміна. І, можливо, буде гриміти у багатьох частинах, і згодом опади. В день Марса, у вівторок, 30 червня, очікується в окремих частинах невелика зміна.

Липень, з’єднання якого буде третього дня червня (очевидна описка. — укладачі.) у 17° Рака, о 10 годині 44 хвилині. Від свого з’єднання до опозиції більш ясний, ніж неспокійний, більш сухий, ніж вологий. Щоправда, від опозиції своєї, котра буде 15 дня липня, о 7 годині 12 хвилині, погода менш стійка, навіть блискавки, громи з тріском численним будуть відчутні у багатьох місцях. Дні.

У п’ятницю, 3 липня, настане зміна. У понеділок, 6 липня, або близько того, очікуються хмари; можливо, затягнеться сильніше у наступний день. У четвер і п’ятницю, у середині наступних днів, будь-яка диспозиція стосовно вологості рівна. У неділю, 12 липня, очікується зміна проти ночі; у багатьох, одначе, місцевостях ця сигніфікація оманлива. У п’ятницю, 17 липня, зміна надзвичайна, до вітру. У п’ятницю, 24 липня, або близько того, проти ночі — зміна до хмар. У неділю, 26 липня, або близько того, очікується погода змінна, до вологості. У цій опозиції відкриється навіть достоїнство зірок Хіон і Арктос.

Серпень, з’єднання якого буде із затемненням 29 дня липня у 14° Лева, о 18 годині 28 хвилин. Цей місяць схилятиметься до ясної, теплої, гарної погоди. Від опозиції, яка буде 13 дня серпня у 29° Водолія, о 22 годині 42 хвилині, буде м’якшим. Там у деякі дні певний холод з’явиться і більша зміна.

Дні.

У четвер, 13 липня, або близько того, — зміна і, можливо, до наступу вітрів і блискавок. У суботу, першого серпня, проти ночі, зміна до вологості і слід сподіватися хмарних днів. У четвер, 6 серпня, очікується зміна до вітрів. У Неділю, 9 серпня, у багатьох місцевостях проявиться вологість. У четвер, 13 серпня, — хмари і послаблення спеки, а наступного дня у багатьох місцях очікується вологість. У середу, 19 серпня, або близько того, — вологість і надзвичайний підйом хмарності, і вітер послідує у багатьох місцевостях. У неділю, 23 серпня, почнеться сильне послаблення спеки, або хмари. У понеділок, 24 серпня, проти ночі, зміна погоди до певної прохолоди. У четвер. 27 серпня, або близько того, — зміна до хмар і послаблення спеки; крім того, у багатьох місцях очікується вологість.

Вересень, сполучення якого буде 27 серпня, у 13° Діви, о 3 годині 36 хвилині, схилятиме до мінливості повітря і руху вітрів. До того ж від своєї опозиції, яка буде 12 дня вересня у 29° Риб, о 14 годині 33 хвилині, він буде вітряний; небагато днів багатих вологістю.

Дні.

В день Сатурна, в суботу, 29 серпня, — різка зміна до вітру. В день Луни, 31 серпня, в деяких місцевостях очікується вологість. В день Юпітера, 3 вересня, проти ночі, зміна до хмар і до прохолоди, і, можливо, подовжить холод на кілька днів, або один з них з поривами вітрів і змінністю повітря. В день Юпітера, 10 вересня, очікується вологість у деяких місцевостях. В день Юпітера, 18 вересня, в окремих районах хмари з дощем, а до того ж вітер послідує. В день Сонця, 20 вересня, - зміна до холоду, і в окремих частинах підйом хмар. В день Місяця, наступного дня, — вітер, особливо похмуре повітря. В день Меркурія, 29 вересня, або близько того, — особлива зміна.

Жовтень, сполучення якого буде 26 дня вересня у 12° Терезів, о 14 годині 7 хвилині. Цей місяць від своєї кон’юнкції аж до опозиції, до вітрів більше ніж до вологості схилятиметься, буде безхмарним, буде стояти добре. Від своєї опозиції, яка буде 11 дня жовтня, о 4 годині 27 хвилині, буде досить помірним.

Дні.

В суботу, 26 вересня, або близько того, — особливий вітер, і в деяких місцях з’явиться вологість. У середу, 30 вересня, або близько того, варто очікувати змін. У п’ятницю, 2 жовтня, очікується вологість, надмірний вітер, або хмари, більше проти ночі і наступного дня. У четвер, 8 жовтня, — зміна на дощ, особливо до хмар. У понеділок, 12 жовтня, так само, зміна на вітер, проти ночі більше. У четвер, 6 жовтня, або близько ночі, зміни до вологості в деяких частинах. У понеділок, 19 жовтня, невелика зміна до вітру і, можливо, введе в оману. У четвер, 22 жовтня, або близько того, — зміна сильна до вітрів.

Листопад, чиє з’єднання буде 24 дня жовтня у 12° Скорпіона, о 5 годині 31 хвилині. Він буде хмарним і похмурим аж до протистояння, схилятиметься навіть до жорстокого холоду відповідним чином; навіть принесе вологі дні. Від опозиції, яка буде 10 дня листопада, о 19 годині 5 хвилині, буде схилятись до перемінливості: то хмарний, то вітряний, то сніжний і непостійний.

Дні.

В день Сонця, 24 жовтня, очікується зміна, або до хмарності, або до вітру В день Марса, 27 жовтня, зміна незначна до вітру. В день Венери, 30 жовтня, більша зміна проти ночі очікується. В день Меркурія, 4 листопада, або близько того, очікується зміна особливо з вологістю, або вітрами. В день Сатурна, 7 листопада, слід очікувати зміни. В день Юпітера, 12 листопада, або близько того, буде просякнуте вологою. В день Сатурна, 14 листопада, чи близько того - невелика зміна на хмарність. В день Меркурія, 18 листопада, або близько того, невелика зміна на холод і вітер. В день Сатурна, 21 листопада, або близько того, — зміна незначна на вітер, або здіймання хмар.

Грудень, сполучення якого відбудеться 24 дня листопада в 12° Стрільця, о 22 годині 33 хвилині, буде схилятись до морозу і хмарності, аж до свого протистояння. Від своєї опозиції, яка буде в день 9 грудня, о 7 годині 4 хвилині, буде схилятись до суворої холоднечі і хмар. Проте у багатьох місцевостях виявиться сніжна вологість з подувами вітрів.

Дні.

В день Марса, у вівторок, 24 листопада, незначна зміна на вітер у якихось місцях. В день Юпітера, у четвер, 26 листопада, — незначна схильність до зміни. В день Меркурія, у середу, 2 грудня, — зміна на хмарність. В день Місяця, у понеділок, 7 грудня, - зміна на вологість в окремих місцевостях. В день Меркурія, у середу, 9 грудня, відбудеться зміна: сильний холод і, можливо, він продовжиться. В день Сатурна, у суботу, 12 грудня, так само зміна. В день Марса, у вівторок, 12 (треба — 15. — укладачі.) грудня, очікується незначна зміна на сильний мороз. В день Меркурія, в середу, 16 грудня, — зміна на сніг або дощ, і продовжиться, можливо так трапиться, вночі або наступного дня. В день Сатурна, у суботу, 19 грудня, або близько того, зміна або очікується незначне продовження холоду. В день Юпітера, у четвер, 24 грудня, — підйом хмар або менша інтенсивність холоду. В день Сонця, у неділю, 27 грудня, так само схильність до зміни. В день Марса, у вівторок, 29 грудня, незначна зміна до сильного морозу і до хмарності.
Часточка двадцять третя

Про дні, що обирають для послаблення впливу,


згідно з рухом Місяця і появою планет, згідно з якими діють справжні астрологи, що прагнуть допомогти: по порядку щодо років і поєднання, і щодо людських членів.

Березень. Шостого дня березня — добре для молодого чоловіка-флегматика до півдня, крім голови. 12 дня березня — посередньо, близько півдня, для молодого і дорослого чоловіка-холерика, крім легенів. 13 дня березня — добре для них же, крім легенів. 19 дня березня — добре для дорослих чоловіків і похилого віку меланхоліків, крім сідниці. 23 дня найкраще до обіду для старого і зрілого чоловіка, флегматиків, крім стегон. 28 березня — визначний для меланхоліків у старості, крім гомілок. 31 березня — посередньо для холериків середнього віку, крім опухолі суглобів.

Квітень. У перший день квітня — посередньо для холериків старшого віку, крім пухлини суглобів. 8 квітня — день добрий для холериків юнацького віку, крім області легенів. 9 квітня — день добрий для них же близько полудня, крім області легенів. 14 квітня — день добрий для старшого і зрілого віку, для внутрішніх органів, крім сідниць. 19 квітня — найкращий день для них же близько полудня, крім сідниць. 19 квітня — день добрий для флегматиків зрілого віку і стариків, крім

стегон. 20 квітня- надзвичайний день для них же вранці, крім стегон. 21 квітня, близько полудня, — найкращий день для флегматиків зрілого і старшого віку. 24 квітня, близько полудня, - добрий день для меланхоліків зрілого і старшого віку, окрім гомілкових кісток. 27 квітня — добрий день для холериків старшого віку, окрім пухлини суглобів. 28 квітня — для них же після полудня, крім пухлини суглобів. 30 - найкращий день для флегматиків старшого віку, крім області голови.

Травень. 5 травня — для холериків юнацького віку, крім області легенів. 6-го — посередньо для них же, крім області легенів. 12 — винятковий день для меланхоліків юнацького і зрілого віку, крім сідниць. 13 — посередній для них же, крім сідниць. 18 — день добрий для флегматиків зрілого і старшого віку, крім стегон. 22 — день добрий для меланхоліків зрілого і старшого віку, крім гомілкових костей, 24-го, близько полудня, — день середній для холериків зрілого і старшого віку, крім пухлини суглобів. 26-го, близько полудня, — день найкращий для флегматиків старшого віку, крім голови. 28-го — день надзвичайний для флегматиків старшого віку, крім голови.

Червень. 2-го і 3-го дня червня — посередньо для холериків юнацького віку, крім області легенів. 12 червня — добрий день вранці, крім соромітних частин. 13-го — добрий день для флегматиків юнацького і старшого віку, крім стегон. 14-го — найкращий день для них же вранці, крім стегон. 19-го — надзвичайний день для меланхоліків зрілого і старшого віку, крім гомілок. 21-го — день добрий для холериків зрілого і старшого віку, крім пухлини суглобів. 22-го — для них же кращий день.

Липень. Шостого дня липня — добре для юних меланхоліків і старшого віку. 7-го — крім сідниць. 9-го — краще для них же, крім соромітницьких частин. 11-го, близько полудня, і після нього — найкращий день для флегматиків юнацького і зрілого віку, крім стегон. 12-го — найкращий день для них же вранці, крім стегон.

Серпень. 16 дня, зранку, — найкраще для флегматиків зрілого і старшого віку, крім голови. 17-го, після полудня, — визначний день для них, крім голови. 18-го — найкращий день для флегматиків зрілого і старшого віку, крім голови. 24-го — найкращий день для холериків зрілого і старшого віку, крім області легенів. 29-го, вранці, — особливий день для меланхоліків юнацького віку, крім сідниць.

Вересень. Першого дня — посередньо для холериків, крім соромітницьких частин тіла. 8-го — день зранку добрий для меланхоліків, крім гомілок. Дев’ятого — день добрий для них же, крім гомілок. 13-го — день особливо вдалий для флегматиків зрілого і старшого віку, крім області голови. А для старшого віку — чотирнадцятого. 19 дня — вранці посередньо для зрілого і старшого віку для холериків, крім області легенів. 27-го, після полудня, — добре для меланхоліків юнацького віку, крім сідниць. 30-го — найкращий день близько полудня для флегматиків юнацького віку, крім стегон.

Жовтень. 5-го, вранці, — добре для меланхоліків юнацького і зрілого віку, крім гомілок. 6-го — найкращий день для них же після полудня. 7-го, близько полудня, — добре для холериків, крім пухлини суглобів. 10-го, близько полудня, — день добрий для флегматиків юнацького і зрілого віку, крім області голови.

16-го - день посередній для холериків зрілого і старшого віку, крім області легенів. 18-го, вранці, — день посередній для них же; однак треба обережніше пухлини суглобів. 24-го — день добрий для меланхоліків старшого віку, крім області сідниці. 27-го, близько полудня, — день добрий для флегматиків юнацького віку, крім стегон. І аналогічно, 28-го вранці, 29-го близько полудня, для них же, крім стегон.

Листопад. Другого дня, вранці, і третього, в полудень, — добре для меланхоліків юнацького і зрілого віку, крім гомілок. 7-го, цілий день, і восьмого, близько полудня, — день добрий для флегматиків, крім області голови. 13-го і 14-го; в ці дні посередньо для зрілого і старшого віку, крім області легенів. 19-го, на протязі всього дня, — щонайліпше. 20-го, також близько полудня, — добре для меланхоліків старшого віку, крім області сідниці. 30-го, вранці, — винятковий день для меланхоліків юнацького віку, крім стегон.

Грудень. Першого дня — посередньо для холериків юнацького віку, крім пухлини суглобів. Другого і четвертого, в обидва дні близько полудня, найкраще для флегматиків юнацького і зрілого віку, крім області голови. 11-го день добрий для холериків зрілого і старшого віку, крім області легенів. 17-го день добрий для меланхоліків старшого віку, крім сідничної частини. І, схоже, вісімнадцятого. 21-го -добре для флегматиків старцюго віку, крім стегон. 26-го — добре для меланхоліків юнацького віку, крім гомілок. 27-го — найкращий день для них же, крім гомілок. 31 -го — день добрий для флегматиків юнацького віку, крім області голови.
Часточка двадцять четверта

Остання, про окремі пори року для застосування

(...)
Хвала Трійці

1478.
Дрогобич Юрій. Роки і пророцтва / Уклад. і наук. ред. В.М. Вандишев. — X.: Факт, 2002. — 287 с. :іл.

Попередня (Латинський ориґінал)     Головна     Наступна


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.