Головна сторінка


ЗАВАНТАЖИТИ ФАЙЛ (PDF, ~1.2M)



Кислюк К. В. Історіософія в українській культурі: від концепту до концепції [Текст]: моногр. / К. В. Кислюк. — Х.: ХДАК, 2008. — 288 с.
ISBN 978–966–404–648–7


У монографії запропоновано авторську концепцію української історіософії як переважного способу історико-пізнавальної діяльності в Україні. У широкому культурологічному контексті визначаються типологічні ознаки, основні формоутворення, етапи розвитку історіософії як знання про самобутність та самостійність українського народу, його держави, культури, Церкви, встановлюється співвимірність української історіософії із західноєвропейською філософією історії та національно-культурною пам’яттю.

Монографія призначена дослідникам у галузі культурології, філософії, історії, українознавства, викладачам і всім, хто цікавиться духовними феноменами вітчизняної культури.




Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.