[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
15. Архангельський собор у Нижньому Новгороді. Тонований папір, сепія, білило (16,6 × 31,2). [Нижній Новгород]. [11 — 12.Х 1857].

Малюнок наклеєний Шевченком на аркуш більш твердого паперу.

Зліва внизу олівцем рукою Шевченка напис: NN. Архангельській Соборъ.

На звороті аркуша, на якому наклеєно малюнок, внизу чорнилом рукою Шевченка напис: NN. Архангельскій Соборъ построенный въ XIV столЂтіи 1, зліва вгорі іншою рукою олівцем: Писано в Нижнемъ. 11 октября 1857. Въ ДневникЂ [12 окт.] сказано, что этот собор построен в 1227 году в княженіе Юрія Всеволодовича; внизу тією ж рукою над автографом Шевченка: подпись Шевченка.

Датовано на підставі запису Шевченка в щоденнику від 12 жовтня 1857 p.: «Окончил вчера начатый рисунок Архангельского собора. Оригинальное, красивое и самое древнєє, прекрасно сохранившееся здание в Нижнем Новгороде. Собор этот построен во время великого князя нижегородского Юрия Всеволодовича в 1227 году» (див. т. V, стор. 111).

Попередні місця збереження: власність В. М. Лазаревського, ЧМТ — № 371, ЧІМ, ГКШ.

1929 р. експонувався на виставці творів Т. Шевченка в Чернігові (Каталог, стор. 20, № 73).


ДМШ, інв. № г — 602.


1 Архангельський собор побудований 1227 р. Відновлений в 1359 р.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.