[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
45. Портрет Афанасії Олексіївни Лазаревської. Тонований папір, італійський олівець, крейда (29,5 × 23,1). [Гирівка]. 22.VIII 1859.

Справа внизу крейдою дата і підпис автора: 1859 || Т. Шевченко || августа 22 (остання цифра затерта і трудно прочитується).

Зліва внизу олівцем рукою В. Лазаревського напис: В. Портретъ матушки.

А. О. Лазаревська — мати братів Лазаревських, знайомих Шевченка.

1859 р. під час перебування на Україні Шевченко заїздив до с. Гирівки, Конотопського повіту, на Чернігівщині, де прожив з 21 до 25 серпня («Україна», К., 1928, № 4, стор. 48), виконав там портрет матері Лазаревських і подарував його М. Лазаревському (див. «Киевская старина», 1899, кн. II, стор. 167).

Попередні місця збереження: власність М. М. Лазаревського, В. М. Лазаревського, А. Н. Лазаревської, КММ, ВІМШ, ГКШ.

1911 р. експонувався на виставці художніх творів Шевченка в Києві (Каталог, № 63).


ДМШ, інв. № г — 492.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.