[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
87. Волга. Тонований папір, олівець (10,3 × 28,6). [31.VIII — 3.IX 1857].

Справа внизу олівцем, очевидно, рукою Шевченка, напівзатертий напис: В.4; вгорі чорнилом позначено: № 117100.

Рисунок виконано в час подорожі по Волзі між Саратовом і Балаковим, що стверджується авторською нумерацією на рисунках «Біля Саратова» і «Саратов» з № 2, 3 та «Балаково» з № 5 (див. рис. № 4, 5 і 88).

Однойменний краєвид див. № 86.

В літературі зустрічається під назвами: «Река, на ней суда» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернігів, 1900, стор. 187, № 366), «Ріка і човен» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, стор. 66, № 413).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 366, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 598.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.