[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








95. Церква Іллі в Нижньому Новгороді. Тонований папір, олівець (16,4 × 32,6). [Нижній Новгород]. [27.Х 1857].

Зліва внизу олівцем рукою Шевченка напис: NN. пророкъ Илия.

Справа вгорі чорнилом позначено: № 117178. /52/

Датовано на підставі запису Шевченка в щоденнику від 27 жовтня 1857 p.: «Несколько дней сряду хорошая ясная погода, и я сегодня не утерпел, пошел на улицу рисовать. Нарисовал церковь пророка Илии с частию Кремля на втором плане. Церковь пророка Илии построена в 1506 году в память огненного стреляния, спасшего Нижний от татар и ногаев» (див. т. V, стор. 116).

Попередні місця збереження: власність А. О. Козачковського, В. П. Коховського, С. Д. Бразоль, ЧМТ — № 372, ЧІМ, ГКШ, ЦМШ.


ДМШ, інв. № г — 264.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.