[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
128. Затока біля Новопетровського укріплення. [Папір, акварель]. [Новопетровське укріплення]. [1851 — 1853].

Восени 1853 р. Шевченко надіслав Бр. Залеському для продажу малюнки. В листі до Аркадія Венгржиновського від 20 лютого 1854 р. один з цих малюнків названий Залеським «Пристань Новопетровська»: «Послав я тобі, Аркадію, рисунки, про котрі ти давніше просив. На одному з цих малюнків маєш вид скелі, що називається «Монах», за кілька верстов від тієї фортеці; на другому — пристань Новопетровська...» (Г. П. Паламарчук, Матеріали до біографії Шевченка за /64/листами Броніслава Залеського, «Питання шевченкознавства», К., 1858, № 1, стор. 122).

Залеський скопіював цей малюнок і пізніше виконав з нього офорт «Затока біля Новопетровського укріплення» («La vie des steppes kirghizes», Paris, 1865, стор. 43).

Ескіз до цієї акварелі див. т. IX, № 133.

Місцезнаходження оригінала не відоме. Репродукується за офортом Бр. Залеського.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.