[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
6. Александр Македонський виявляє довір’я своєму лікареві Філіппу. Папір, акварель, туш, перо (26 × 35,7). [Пб.]. 1836.

Зліва внизу аквареллю дата і підпис автора: 1836. Шевченко.

Малюнок виконано на одну з тем, які давалися в Академії художеств до конкурсів («Сборник материалов для истории императорской С.-Петербургской Академии художеств за сто лет ее существования. Изданный под редакцией П. Н. Петрова», ч. II, СПб., 1865, стор. 251 — 252).

На малюнку зображено хворого Александра Македонського, який, незважаючи на одержану записку з повідомленням про намір лікаря Філіппа отруїти його, передавши цю записку лікарю, з повним довір’ям п’є його ліки.

Попередні місця збереження: збірка О. П. Боголюбова, Радіщевський музей в Саратові (№ 748), ЦМШ.

1939 р. експонувався на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві (Каталог, № 85).


ДМШ, інв. № г — 890.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.