[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








21. Натурщиця. Папір, акварель, бронза (16,3 × 20,5). [Пб.]. 1840.

Зліва внизу аквареллю підпис автора і дата: Шевченко. 1840.

На звороті чорнилом невиразний напис німецькою мовою, підписаний київським архітектором-колекціонером Лауфертом. Напис перекладається так: «Одна бронзова рама, плоска до завтра п’ятниці. Лауферт».

Окремі елементи оформлення інтер’єру та реквізиту цього малюнка використані також у малюнках «Жінка в ліжку» (№ 20) і «Марія» (№ 22).

В літературі малюнок відомий під невірними назвами «Сама собі господиня в хаті» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 67, № 437), «Сама собі господиня» (Г. Д. Владимирский, А. М. Савинов, Т. Г. Шевченко — художник, Л. — М., 1939), а також «Одаліска» («Малюнки Тараса Шевченка», вип. I, СПб., 1911).

Попередні місця збереження: Товариство заохочування художників в Петербурзі, збірка Д. М. Рєзвого, РМ, ГКЩ.


ДМШ, інв. № г — 297. /13/










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.