[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
35. Зустріч Тараса Бульби з синами. Ілюстрація до повісті М. В. Гоголя «Тарас Бульба». Папір, сепія (23,1 × 30,2). [Пб.]. 1842. /19/

Внизу зліва сепією дата і підпис автора: 1842 || Т. Шевченко.

Малюнок відповідає таким словам повісті: «Ну, давай на кулаки! — говорил Тарас Бульба, засучив рукав, — посмотрю я, что за человек ты в кулаке!» (Н. В. Гоголь, Собр. соч., т. II, ГИХЛ, М., стор. 31).

Це перша ілюстрація до повісті Гоголя «Тарас Бульба». Відомості про неї як про власність М. Д. Бикова (Петербург) вперше подано в «Киевской старине» (К., 1888, июнь, стор. 82) з позначенням, що цей малюнок після розпродажу збірки зник. С. Є. Раєвський помилково датує малюнок 1840 р. («Життя і творчість художника Тараса Шевченка», X., 1939, стор. 44).

Подальші місця збереження: власність Сметани (Полтавщина), М. Г. Савіної, Державний етнографічний музей (Ленінград).


Державний Ермітаж, відділ історії культури російського народу, інв. № 997/р-р.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.