[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
79. Портрет Маєвської. Полотно, олія (41,5 × 35,7). [Н. р. V] 1843.

Зліва над плечем олійною фарбою підпис автора і дата: Т. Шевченко || 1843. Зображення в овалі.

Прізвище портретованої особи визначив колишній власник цього портрета В. П. Горленко (див. «Киевская старина», 1888, кн. VI, стор. 82).

Попередні місця збереження: власність В. П. Горленка, Ф. Ф. Кундеревича, ВІМШ, ГКШ.

1911 р. експонувався на виставці художніх творів Т. Г. Шевченка в Києві (Каталог, № 36); 1951 р. — на виставці образотворчого мистецтва Української РСР у Москві (Каталог, стор. 104); 1954 р. — на виставці образотворчого мистецтва Української РСР, присвяченій 300-річчю возз’єднання України з Росією (Каталог, стор. 17).


КДМУМ, інв. № в/х 26.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.