[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
89. Портрет дітей В. М. Рєпніна. Полотно, олія (40 × 51,3). [Яготин]. [1 — 10.I] 1844.

Зліва внизу червоною фарбою підпис автора і дата: Т. Шевченко. 1844.

Портрет вмонтовано в овал.

На портреті зображені Варвара та Микола Рєпніни — діти Василя Миколайовича Рєпніна — рідного брата Варвари Рєпніної. /36/

В листі до Шарля Ейнара від 27 січня 1844 р. В. М. Рєпніна писала: «...он [Шевченко] работал в мастерской Глафиры над портретами детей моего брата, а я занимала их, чтобы они сидели смирно» («Русские пропилен», т. II, М., 1916, стор. 217). Портрет був закінчений не пізніше 10 січня — часу виїзду Шевченка з Яготина.

Попередні місця збереження: власність В. М. Рєпніна, Є. В. Мусіної-Пушкіної, Київський державний музей російського мистецтва, ГКШ.


ДМШ, інв. № ж — 95.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.