[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
126. Портрет Олександра Андрійовича Лук’яновича. Полотно, олія (67 × 53,5). [с. Мар’їнське]. [X 1845].

О. А. Лук’янович (1803 — 1879?) — предводитель дворянства Миргородського повіту, жив у с. Мар’їнському. /50/

В с. Мар’їнському, Миргородського пов., Полтавської губ. (нині село Великобагачанського р-ну, Полтавської обл.), Шевченко був у жовтні 1845 p., як про це свідчить його підпис під поемами «Сліпий» та «Єретик». Див. також прим. до № 113 — 126.

За свідченням В. Беренштама, Шевченко був запрошений О. А. Лук’яновичем для змалювання портретів усіх членів його родини (див. «Т. Г. Шевченко и простолюдини, его знакомцы», «Киевская старина», К., 1900, февраль, стор. 256). Портрети були нібито виконані, але до нас дійшов лише один з них — О. А. Лук’яновича (див. № 412).

Попередні місця збереження: Миргородський краєзнавчий музей, ГКШ.


ДМШ, інв. № ж — 89.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.