[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
137. В Седневі. Папір, сепія (18,4 × 26,7). Седнев. [IV 1846].

Зліва внизу чорнилом напис рукою Шевченка: въ Седневи.

На малюнку зображено залишки старої будівлі XVII ст. — так звані «Кам’яниці» (див. Л. М. Жемчужников, Мои воспоминания из прошлого, вып. II, М., 1927, стор. 10 — 13).

Датується IV 1846 p., інші дати (III 1846 р. та III 1847 p., коли Шевченко був у Седневі) заперечуються розвиненою рослинністю, зображеною на малюнку (див. прим. до № 133).

За списком Честахівського — № 74.

Попередні місця збереження: збірки Козачковського, Коховського, Бразоль, ЧМТ — № 160, ЧІМ, ГКШ.

1929 р. експонувався на виставці творів Т. Шевченка в Чернігові під назвою «Седнівська кам’яниця» (Каталог, стор. 24, № 2).


ДМШ інв № г — 405


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.