[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
160. Між арк. 3 і 4. У Києві. Етюд. Олівець. [Київ]. [V — IX 1843].

На звороті чорнилом напис, що стосується цього рисунка: Берегъ ДнЂпра. || Рисунокъ Тараса Ш[евченко]. Листокъ изъ его а[льбома] съ натур[ы].

Аркуш з цим рисунком знаходився між нинішніми третім і четвертим аркушами альбома і був вирваний з нього ще до нумерації. Приналежність даного аркуша, який нині зберігається в ДМШ, до альбома підтверджується однаковою якістю паперу, розміром, а також повним збігом розриву по краю даного аркуша з розривом четвертого аркуша в альбомі. /4/

Рисунок є одним з етюдів, на підставі яких Т. Г. Шевченко виконав офорт «У Києві» для альбома «Живописная Украина», що й зумовлює його дату — 1843 р. Уточнення часу в межах року — літніми місяцями — стверджується станом зображеної природи та наявністю на рисунку напівроздягненої постаті на березі Дніпра.

Офорт та етюди на цю ж тему див. № 92, 162, 165, 302.

Попередні місця збереження: ВІМШ, ГКШ.

На звороті начерки ескіза «Жінка на підлозі» та ін. (див. № 161).


ДМШ, інв. № г — 381.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.