[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








162. Арк. 4. «История Суворова». Ескіз та інші начерки. Олівець. [Пб.]. [1842 — 1843].

Справа вгорі позначено: 4. Справа внизу: 6.

В лівій частині аркуша — ескіз ілюстрації «Смерть Потьомкіна» до «Истории Суворова» М. О. Полевого (див. № 52), в правій — начерки двох жіночих постатей та складок спідниці. Одна з постатей, більш окреслена, є етюдом до офорта «У Києві» (офорт та інші етюди до нього — див. також № 92, 160, 165, 302).

Датується часом створення ілюстрацій до «Истории Суворова» М. О. Полевого та часом першої подорожі Т. Г. Шевченка по Україні, коли він розпочав роботу над підготовкою матеріалів до «Живописной Украины».










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.