[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
181. Зворот арк. 14. Хата батьків Т. Г. Шевченка в с. Кирилівці. Олівець. [Кирилівка]. [IX 1843].

Зліва внизу позначено: 26. /8/

Під рисунком напис чорнилом: Хата Шевченка || по указанію самого Шевченка.

В «Каталоге музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернігів, 1903, стор. 169, зареєстрований як одна з сторінок альбома. До 1934 р. цей рисунок входив до того ж альбома і знаходився на звороті арк. 14. Нині в альбомі цієї сторінки немає, а на лицьовому боці арк. 15 лишився лише слабкий відбиток цього рисунка. Самий же рисунок знаходиться в ДМШ.

Датується на підставі запису в метричній книзі кирилівської церкви, який свідчить, що Шевченко був у Кирилівці у вересні 1843 p., бо 20 вересня він був записаний хрещеним батьком свого племінника.

Зворот рисунка — «Судня рада» (№ 180).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.