[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
195. Арк. 25. На лекції з анатомії. Начерки. Олівець. [Пб.]. [І — VII 1841].

Справа вгорі позначено: 25. Справа внизу: 46.

Зліва біля столу І. В. Буяльський (1789 — 1866), академік, професор анатомії, викладає остеологію, справа півколом розрізнена група студентів. Про відвідування цих лекцій Шевченко згадує в повісті «Художник» (див. т. IV цього видання, стор. 146).

Дата рисунка визначається архівними матеріалами, які свідчать про те, що Шевченко почав слухати лекції проф. Буяльського з січня 1841 р. (ЦДІАЛ, ф. 789, оп. 19, від. VIII, спр. 106, 1841, Журналы Совета Академии художеств, арк. 70 та звор. арк.).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.