[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








211. Арк. 7. Андруші. Сепія. [VIII — X 1845].

Зліва внизу чорнилом напис рукою Шевченка: андруши. На звороті справа внизу олівцем напис: wieś Andruszy.

Андруші — село Переяславського пов., Полтавської губ. (нині Переяслав-Хмельницького р-ну, Київської обл.), розташоване поблизу Переяслава (за 7 км) в напрямку до Дніпра.

В листі до А. О. Козачковського від 14.IV 1854 р. Шевченко згадує про те, як він разом з Козачковським їздив до Андрушів восени 1845 р. (див. т. VI цього видання, стор. 86).

Датується на підставі спогадів Козачковського про перебування Шевченка в Переяславі (див. газ. «Киевский телеграф» від 26 лютого 1875 p., № 25).

І. Т. Кошовий у праці «Т. Г. Шевченко в Києві» (К., 1941, стор. 19) помилково датує цей малюнок 1846 р.

В літературі згадується під назвою «Андруші. Краєвид з греблі» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 51, № 151).










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.