[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
215. Зворот арк. 9. Кам’яні хрести в Суботові. Сепія. [IV — X 1845].

На хресті, зображеному справа, чорнилом напис рукою Шевченка: въ Суботови.

Суботів — село Чигиринського пов., Київської губ., де був маєток Хмельницького. Вперше Шевченко був тут у 1843 p., але невідомо, чи малював він тоді краєвиди.

Приділяючи велику увагу особі Богдана Хмельницького, Шевченко замальовував місця, зв’язані з його ім’ям (див. № 221, 222, 224).

Інші малюнки, офорт, ескізи та начерки на теми громадсько-політичної діяльності Богдана Хмельницького (див. № 8, 94, 299 та т. IX цього видання).

Датується часом перебування Шевченка на Полтавщині та Київщині (див. прим. до № 201 — 234).

В літературі згадується під назвою «Могильные кресты в Субботове. 1844» («К рисункам Шевченка», «Киевская старина», т. XXVIII, К., 1890, февраль, стор. 358).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.