[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
219. Зворот арк. 11. Чигринський дівочий монастир. Сепія. [IV — X 1845].

Справа внизу чорнилом напис рукою Шевченка: Чигринскій Монастирь || Дивичій.

Чигиринський дівочий монастир знаходився у кол. Чигиринському пов., Київської губ. (нині Чигиринський р-н, Кіровоградської обл.). Існував з 1617 р. і спочатку був чоловічим, в 1735 р. перетворений у жіночий.

В літературі зустрічається під назвою «Монастырь в Чигирине. 1844» («К рисункам Шевченка», «Киевская старина», т. XXVIII, К., 1890, февраль, стор. 358). В книзі С. Є. Раєвського «Художник Тарас Шевченко» (X., 1939, стор. 62) цей малюнок помилково датований 1846 р.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.