[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
225. Зворот арк. 14. Повідь. Акварель. [IV 1845].

За документальними даними, велика повідь була 1845 p., про що згадує і Шевченко в повісті «Капитанша» (див. т. III цього видання, стор. 305).

В літературі згадується під назвами: «Пейзаж» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернігів, 1900, стор. 170, № 141); «Хата над Днепром» («Каталог шевченковской выставки в Москве по поводу пятидесятилетия со дня его смерти», М., 1911, стор. 9, № 94); «Хата над водою» («Каталог малярської творчості Т. Г. Шевченка в галереї», X., 1934, стор. 24). В книзі І. Т. Кошового «Т. Г. Шевченко в Києві» (К., 1941, стор. 19) малюнок помилково датовано 1846 р.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.