[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
227. Зворот арк. 15. У В’юнищі. Сепія. [VIII — X 1845].

Зліва внизу чорнилом напис рукою Шевченка: у Вьюныщи. /19/

В’юнище — село Переяславського пов., Полтавської губ. (нині Переяслав-Хмельницького р-ну, Київської обл.).

Датується на підставі спогадів А. О. Козачковського (див. «Киевский телеграф» від 26 Лютого 1875 p., № 25), який свідчить, що Шевченко приїздив до В’юнищ між VIII — XII 1845 р. Кінцева дата цього малюнка за характером зображеного тут краєвиду обмежується жовтнем 1845 р.

Вперше опубліковано під назвою «Село Вьюгонище Переяславского уезда» («К рисункам Шевченка», «Киевская старина», т. XXVIII, К., 1890, февраль, стор. 358).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.