[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
244. Учень Академії художеств перед мольбертом та ескіз композиції. Папір, олівець (17,8 × 26,3). [Пб.]. [1839 — 1842].

Справа вгорі чорнилом напис: № 1161, зліва внизу чорнилом помилковий напис рукою Честахівського: портрет Кобзаря Шевченка в молодости.

Зліва — майже зі спини постать учня Академії художеств перед мольбертом; справа — легкий начерк молодої жінки, що молиться, стоячи навколішках біля ліжка. Можливо, що це — попередній начерк до картини, про яку читаємо в листі художника до Г. Ф. Квітки від 9.II 1841 p.: «Я сього літа повинен намальовать для ака-/24/демії картину, як наша чорнобрива дівчина молиться богу, лягаючи спати» (т. VI цього видання, стор. 20).

Датується часом виконання аналогічних начерків № 239 — 243.

Твердження Честахівського про те, що на рисунку зображено Шевченка, заперечується самим рисунком.

Даний рисунок (за списком Честахівського № 50) був виконаний на одному аркуші разом з рис. № 245 і становив верхню його частину.

Попередні місця збереження: ЧМТ, ЧІМ, ГКШ.

На звороті — начерки на цей же сюжет та інші — див. № 246.


ДМШ, інв. № г — 782.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.