[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








246. Учні Академії художеств та інші начерки. Папір, олівець (17,8 × 26,3). [Пб.]. [1839 — 1842].

Справа вгорі чорнилом напис: 7.

Крім більш завершеного зображення двох учнів Академії художеств, на цьому ж аркуші справа — начерк ескіза св. Себастіяна та два начерки на невідомий сюжет. Другий начерк св. Себастіяна див. на рис. № 239, сепію на цей сюжет, виконану під час заслання, див. у т. IX цього видання; зображення натурщика в позі св. Себастіяна — див. олійну картину №29.

Разом з рис. № 247 («В натурному класі Академії художеств») був виконаний на одному аркуші, становив верхню його частину і є зворотом рисунка № 244.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.