[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
262. Біля хворого. Ескіз. Папір, олівець (15,9 × 21,4). [Пб.]. [Н. п. 10.X 1841].

Рисунок знаходиться на звороті аркуша з малюнком «Знахар», що є ілюстрацією до однойменного твору Г. Ф. Квітки-Основ’яненка (див. № 33 та прим. до нього); можливо, що даний рисунок є начерком іншої ілюстрації до цього ж твору.

Датується часом роботи над ілюстрацією до оповідання «Знахар» — не пізніше видачі цензурного дозволу на друкування збірника «Наши, списанные с натуры русскими», де вміщено ілюстрацію до «Знахаря» (див. прим. до № 34).

С. Є. Раєвський називає цей рисунок «У госпіталі» («Життя і творчість художника Тараса Шевченка», [X.], 1939, табл. 23).

Зворот рис. № 33.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.