[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
290. Київ з боку Дніпра. Незакінчений рисунок. Папір, олівець (27,7 × 38,3). [Київ]. [V — IX 1843].

Зліва внизу напис чорнилом рукою Честахівського: Киевъ зъ боку Дніпра.

Більш завершений рисунок див. в альбомі 1839 — 1843 pp. № 174, що стверджує помилковість датування у літературі та у Честахівського цього рисунка як виконаного після заслання («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернігів, 1900, стор. 189, № 382). /36/

У списку Честахівського рисунок зареєстрований за № 107 або 108, бо під цими номерами записано два рисунки з однаковою назвою: «Вид Києва з Дніпра».

Попередні місця збереження: збірки Козачковського, Коховського, Бразоль, ЧМТ — № 382, ЧІМ, ГКШ.

На звороті легкий начерк архітектурного пейзажу (див. № 291).


ДМШ, інв. № г — 611.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.