[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
293. На пасіці. «Сліпий» («Невольник»). Біля криниці. Ескізи. Папір, олівець (26,2 × 37,4). [Н. р. V 1843].

Справа вгорі олівцем напис рукою Шевченка, що не прочитується. По нижньому краю аркуша в центрі напис чорнилом: Батько в пасіці, вуліки довбає, а діточки несуть йому обідать.

В центрі — ескіз до картини «На пасіці». Зліва від нього внизу — ескіз до малюнка «Сліпий», справа — начерк композиції до невідомого малюнка (можливо, що це зображення криниці у Києво-Печерській лаврі, де Шевченко робив зарисовки 1843 p.; подібний рисунок — див. № 287).

Датовано за тими ж мотивами, що й олійну картину «На пасіці» (див. № 76). Етюди до неї — див. № 295. Малюнки та інші ескізи на тему «Сліпий» («Невольник») — див. № 77, 78, 199, 295, 301.

За списком Честахівського — № 109.

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 194, ЧІМ, ГКШ.

На звороті кілька начерків постатей та голів старої людини (див. № 294).


ДМШ, інв. № г — 434. /37/


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.