[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
305. Портрет літньої жінки з хлопчиком. Папір, олівець (25 × 22). [1845 — 1846].

У списку Честахівського (№ 64) цей портрет зареєстрований під назвою «Підстаркувата жінка з малим хлопчиком» та з позначенням, що портрет нарисовано до заслання Шевченка.

О. Новицький у книзі «Тарас Шевченко як маляр» (Львів — Москва, 1914, стор. 43, № 55) називає її «Огрядна бабуся з хлопчиком», під репродукцією табл. 24 підпис: «Бабуся з хлопчиком». У неопублікованій праці «Малярські твори Тараса Шевченка» (К., 1936, стор. 76) О. Новицький помилково припускає, що це є портрет Марії Федорівни Катеринич (для порівняння див. її портрет на рис. № 138). За манерою виконання він близький до портретів, виконаних Шевченком в роки другого приїзду на Україну.

У 1929 р. експонувався на виставці творів Т. Шевченка в Чернігові (Каталог, стор. 19, № 30).

Оригінал роботи Шевченка не знайдено.

Репродукується за книгою О. Новицького «Шевченко як маляр» (Львів — Москва, 1914, стор. 24).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.