[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
15. Пристань на Сир-Дар’ї в 1848 році. Папір, акварель (13 × 22,8). [20.VI — 25.VII] 1848.

Під малюнком був напис рукою Шевченка: Пристань на Сыръ ДарьЂ въ 1848 (див. примітку до № 2 — 45). На звороті зліва внизу олівцем теж напис: пристань на Сыръ ДарьЂ въ 1848.

Датується на підставі запису Бутакова про час спорядження шхун на СирДар’ї біля Раїма: «20 числа (июня 1848) я кончил перевозку на берег Сыр-Дарьи всех членов и принадлежностей новой шхуны, а 21 начал собирать ее» (ЦДАВМФ, ф. 19, спр. 32, арк. 13, зворот). «25 июля, в 7 часов вечера, подняв свой брейд-вымпел на шхуне Константин, я снялся от Раимской пристани вместе со шхуной Николай и, отсалютовав крепости, начал спускаться к устью Сыр-Дарьи...» (там же, арк. 20).

Цей же краєвид з іншої точки див. № 16.

В літературі зустрічається під назвою «Аральське море» (О. Новицький, Т. Шевченко, К., 1930, табл. XIX).

Попередні місця збереження: збірки А. О. Козачковського, В. П. Коховського, С. Д. Бразоль, ЧМТ — № 203, ЧІМ, ГКШ.

1929 р. експонувався на виставці творів Т. Шевченка в Чернігові (Каталог, стор. 20, № 68, де помилково визначена техніка — сепія).


ДМШ, інв. № г — 442.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.