[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
24. Мис Бай-Губек. Папір, акварель (13,8 × 22,7). [Бай-Губек]. [20.VIII 1848].

Під малюнком на альбомному аркуші чорнилом (можливо, рукою О. М. Бутакової) напис: Усть-Уртъ заливъ Аральского моря (раб. Шевченко). На звороті альбомного аркуша зліва олівцем рукою С. Глазенапа напис і підпис: Изъ альбома А. И. Бутакова, С. Глазенапъ.

Назва та дата малюнка встановлені зіставленням з попереднім малюнком (див. № 23).

В літературі зустрічається під назвами «Залив Усть-Урт» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 60, № 310) та «Усть-Урт, затока Аральського моря» (І. Плещинський, Малюнки і акварелі, «Образотворче мистецтво», К., 1939, № 2 — 3, стор. 58).

Попередні місця збереження: власність Бутакових, Глазенапів, КММ, ВІМШ, ГКШ.


ДМШ, іив. № г — 739. /17/


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.