[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
42. Казах на коні. Папір, акварель (20,7 × 28). [1848 — 1849].

Малюнок наклеєно на брістольський папір, на звороті якого, зліва внизу чорнилом напис: акварель киргиз || верхи на коні.

В літературі зустрічається під назвами: «Киргиз на коні серед пісчаної пустелі» з неправильно визначеною технікою — сепія («Малюнки Т. Шевченка», /26/ вип. II, Пб., 1914, табл. XVII, № 2); «Киргиз на коні» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 70, № 489).

Попередні місця збереження: власність Л. М. Жемчужникова, І. Н. Терещенка, РМ, ІТШ, ГКШ, ЦМШ.

1911 р. експонувався на виставці артистичних творів Тараса Шевченка в Києві (Каталог, стор. 12, № 53), у 1939 — на ЮШ (Каталог, стор. 43, № 219).


ДМШ, інв. № г — 879.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.