[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








44. Острів Чикита-Арал. Папір, акварель. [17.V 1849].

Назву визначено за подібністю зображеної на малюнку місцевості до описаного в щоденнику Бутакова острова: «Остров окружен мелью и на нем огромное количество гнезд бакланьих, лебяжьих и бабы-птицы, в которых были уже детеныши разных возрастов... Лебедей, баб, бакланов, мартышек и больших чаек несметное множество. Остров низмен и покрыт раковинами; на нем растет камыш и разбросаны кусты гребенщика» (див. «Дневные записки плавання А. И. Бутакова по Аральскому морю в 1848 — 1849 гг.», Ташкент, 1953, стор. 33).

За повідомленням Бутакова, експедиція робила обстеження цього острова 17.V 1849 р. (див. там же, стор. 33).

Вперше репродукований в журн. «Малярство і скульптура» (1938, № 3, стор. 18) як власність П. Потоцького під назвою «Невідома акварель Т. Г. Шевченка. На березі Аральського моря».

Сучасне місцезнаходження оригіналу не встановлено. Репродукується за згаданим джерелом.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.