[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
54. Портрет М. Ісаєва. Папір, акварель (25,6 × 20,5). Оренбург. II 1850.

Портрет закомпонований в овалі на чотирикутному аркуші. Не раніше 1862 р.

аркуш був обрізаний по овалу, а з чотирикутника залишено лише праву його частину, на якій зроблено напис чорнилом рукою М. Ісаєва: Рисовалъ Тарасъ Шевченко /31/ въ ОренбургЂ въ февралЂ 1850 г. Николай Исаевъ 29-го сентября 1862 г. Полтава.

В альбомі «Малюнки т. Шевченка» (вип. II, Пб., 1914, табл. XXVII, № 2) портрет М. Ісаєва опублікований з помилковою підтекстовкою: «Афендик».

Попередні місця збереження: власність М. Ісаєва, М. К. Садовського (Тобілевича), КММ, ВІМШ, ГКШ.

1911 р. експонувався на виставці артистичних творів Тараса Шевченка в Києві (Каталог, стор. 12, № 48).


ДМШ, інв. № г — 762.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.