[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








81. Зворот арк. 26. Ак-Джулпас. Олівець. [VII, IX 1849].

Зверху в центрі рукою Шевченка напис: ак-джулъ-пасъ.

Ак-Джулпас, за даними О. І. Бутакова, назва могили на березі затоки Сари-Чаганак на північному узбережжі Аральського моря (див. А. И. Бутаков, Сведения об экспедиции, снаряженной для описи Аральского моря в 1848 г., «Вестник Русского географического общества», С-Пб., 1853, т. VII, стор. 9).

З щоденника Бутакова відомо, що шхуна «Константин», на якій плавав Шевченко, була в районі затоки Сари-Чаганак в липні та вересні 1849 р. (див. «Дневные записки плавання А. И. Бутакова по Аральскому морю в 1848 — 1849 гг.», Ташкент, 1953, стор. 42 — 43, 53).










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.