[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
119. Арк. 7. Танець на палубі шхуни. Начерк композиції. Олівець. [22.IX 1848; 22.IX 1849].

Справа вгорі олівцем рукою Шевченка напис: 22 сентября.

Напис на рисунку «22 сентября» може бути віднесений або до 1848 p., коли експедиція вирушила з о. Ніколая на зимівлю, або до 1849 p., коли було завершене літнє плавання і експедиція прибула на півострів Кос-Арал.

На звороті шаржований автопортрет Шевченка на весь зріст та начерки гористих берегів Аральського моря і шхун під вітрилами (не репродукується).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.