[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
183. Карзунди. Тонований папір, олівець (16 × 29,3). Карзунди. [28.VII 1849].

Ліворуч внизу рукою Шевченка олівцем напис: Карзунды 13. Справа вгорі чорнилом позначено: № 11776.

Урочище Карзунди знаходиться на північно-західному березі Аральського моря, між затоками Чернишова і Кум-Суат; нині — Аральського району, Кзил-Ординської області, Казахської РСР.

Датується часом перебування експедиції в цій місцевості (див. «Дневные записки плавання А. И. Бутакова по Аральскому морю в 1848 — 1849 гг.», Ташкент, 1953, стор. 44).

В літературі зустрічається під назвою «Казь-зунды» (А. Русов, Коллекция рисунков Т. Г. Шевченко, «Киевская старина», 1894, т. XLIV, стор. 186).

Попередні місця збереження: збірки А. О.Козачковського, В. П. Коховського, С. Д. Бразоль, ЧМТ — № 242, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 479.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.