[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
42. Портрет Катерини Агафангелівни та Миколи Єфремовича Бажанових. Папір, сепія (22,2 × 27,2). [Новопетровське укріплення]. [1854].

На звороті вгорі напис олівцем: Баженови, плац-адъют[ант] генер[ал]-губ[ернатора].

М. Є. Бажанов, підпоручик, плац-ад’ютант Новопетровського укріплення, з 1855 р. наглядач Новопетровського військового полугоспіталя.

Даний портрет, так само як окремий портрет К. А. Бажанової (див. № 43 та прим. до нього), датується часом перебування М. Є. Бажанова в чині плац-ад’ютанта Новопетровського укріплення, що підтверджується і написом на звороті портрета К. А. Бажанової.

Попередні місця збереження: КММ, ВІМШ, ГКШ.

1925 р. експонувався на виставці українського портрета в Києві, 1929 р. — на виставці українського малярства в Києві.


ДМШ, інв. № г — 723.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.