[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
60. Мис Тюк-Карагай на півострові Мангишлак. Папір, акварель, білило (12,1 × 31,5). [Новопетровське укріплення]. [1856 — 13.V 1857].

На звороті внизу олівцем рукою Шевченка напис: 5. Мысъ Тюкъ-Карагай на полуостро†МангишлакЂ.

Малюнок виконаний для «Віленського альбома» (див. прим. до № 58).

Мис Тюк-Карагай, або Тюб-Карагай, за сучасною транскрипцією — Тубкарган (що означає «кущ карагана»), знаходиться на північному заході півострова Мангишлак.

На другому плані малюнка — скеля «Монах» (див. № 30).

В літературі зустрічається під назвою «Місячна ніч у горах» («Каталог малярської творчості Т. Г. Шевченка, експонованої в Галереї», X., 1934, стор. 29).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 260, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 497.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.