[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
64. У хліві. Папір, туш, бістр (28,2 × 21,6). [XI 1856 — 10.V 1857].

На погоні шинелі, яка лежить на землі, цифра «23», що означає номер піхотної дивізії, в складі якої Шевченко служив солдатом під час заслання.

Внизу на аркуші овальний водяний знак з палітрою в центрі та літерами по колу BOARDST.

Начерк ескіза до цього малюнка див. № 174.

В літературі зустрічається під назвою «У свинушнику» (М. Г. Бурачек, Великий народний художник, X., 1939, стор. 38; С. Є. Раєвський, Художник Тарас Шевченко, Х., 1939, стор. 88, та ін.).

Попередні місця збереження: збірки М. М. Лазаревського, В. М. Лазаревського, С. В. Лазаревського, С. С. Боткіна, РМ, ІТШ, ГКШ, ЦМШ.


ДМШ. інв. № г — 839.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.