[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
97. Долина в гірській місцевості. Тонований папір, олівець, білило (17,1 × 32). [VIII 1851].

Зліва внизу олівцем рукою Шевченка: 36.

Справа вгорі чорнилом позначено: № 11758.

На підставі авторського порядкового номера 36 віднесено до серії кара-тауських рисунків (див. прим. до № 71 — 124), за авторським номером і датується (див. також № 99).

В літературі зустрічається під описовою назвою: «Слева столбовидные камни, посредине долина, справа, под горою, — здания» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернигов, 1900, стор. 183, № 292).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 292, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 529.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.