[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
139. Службова споруда поблизу батареї № 2. Тонований папір, олівець (12 × 14,3). [Новопетровське укріплення]. [1851 — VII 1857].

Справа вгорі чорнилом позначено: № 11697.

На передньому плані частина службової споруди біля Новопетровського укріплення, можливо, це складське приміщення. Цю ж будівлю з іншої точки та ближчої відстані див. № 165. На другому плані батарея № 2. На звороті начерк верблюда — див. № 140.

В літературі зустрічається під назвами: «Несколько построек, на обороте — лежащий верблюд» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II., Чернигов, 1900, стор. 185, № 324), «Кілька будівель» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 59, № 296).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 324, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 559.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.