[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
142. Флагшток Новопетровського укріплення та вид на станицю Ніколаєвську. Тонований папір, олівець (12,6 × 28,5). [Новопетровське укріплення]. [1851 — VII 1857]. /66/

Справа вгорі чорнилом позначено: № 117101.

На високій обривистій скелі — флагшток. Праворуч — частина форту, на другому плані ліворуч — станиця Ніколаєвська.

Цей же краєвид, але трохи з іншої точки, див. № 141. Див. також прим. до № 133.

В літературі зустрічається під назвами: «Укрепление над обрывом» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернигов, 1900, стор. 184, № 314), «Фортеця над кручею» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 59, № 286). В альбомі Обручових, що зберігається в ДМШ, є однойменна акварель Бр. Залеського, на якій флагшток укріплення зображений з цього ж боку.

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 314, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 549.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.