[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
147. Біля Новопетровського укріплення. Тонований папір, олівець (12,6 × 31,6). [Новопетровське укріплення]. [1851 — VII 1857].

Справа вгорі чорнилом позначено: № 117109.

На папері частина водяного знака: Whatman.

В центрі — будівля, повторена в рисунку № 146.

Місцевість визначена за наявністю маяка, що знаходився поблизу Новопетровської гавані, та за рисунком № 146, на якому видно силует Новопетровського укріплення.

В літературі зустрічається під назвою «Поселение над берегом моря» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернигов, 1900, стор. 184, № 311).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 311, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 546.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.