[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
151. Шхуни в гавані Новопетровського укріплення. Тонований папір, олівець (13 × 7,2). [Новопетровське укріплення]. [1851 — VII 1857].

Ліворуч на другому плані — маяк, що знаходився поблизу гавані Новопетровського укріплення.

В літературі зустрічається під назвами: «Суда у берега» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернигов, 1900, стор. 186, № 339), «Човни коло берега» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 60, № 317).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 339, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ. інв. № г — 574.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.