[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
165. Службова споруда поблизу батареї № 2. Тонований папір, олівець (12,9 × 28,7). [Новопетровське укріплення]. [1855 — VII 1857].

Справа вгорі чорнилом позначено: № 117102.

На першому плані перед батареєю № 2 — службова споруда, можливо, складське приміщення.

На другому плані між батареєю і фортом — смуга Новопетровського саду. Густа рослинність саду, значно більша, ніж в 1854 р. (див. № 39), дає підстави для датування.

Зображення цієї будівлі з іншої точки див. № 139.

В літературі зустрічається під назвою «Новопетровська фортеця» (О. Новицький, Малярські твори Тараса Шевченка, [рукопис, в ДМШ], стор. 183).

Попередні місця збереження: власність К. В. Фішмана, КММ, ВІМШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 761. /74/


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.