Попередня     Головна     Наступна         Розшифрований текст
КАТЕРИНИНСЬКА КОПІЯ кін. XVIII ст.1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17
Катерининська копія „Слова" кінця XVIII ст.

Із віднайденого тексту „Слова о полку Ігоревім" у рукописному збірнику („Хронографі") кінця XV ст. у 1792-1793 рр. було виготовлено рукописну копію для Катерини II. Ця копія зберігалася в гардеробі імператриці й була виявлена та опублікована П.П.Пекарським у 1864 р. З того часу вона пильно досліджувалася й кілька разів перевидавалася (друкованим і фототипічним способом).

Фотокопія Катерининської копії відтворюється за виданням: Екатерининская копия конца XVIII века / Слово о полку Игоре†сына Святославля внука Ольгова. — М., 1954.Попередня     Головна     Наступна         Розшифрований текст


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.