Попередня     Головна     Наступна





ДО ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Відозва уряду Карпатської України


Громадяни, українці та українки на рідних землях та в розсіянню сущі.

Центральна Національна Рада Карпатської України дня 10 лютого 1939 року звертається до всіх українців по цілому світі, де б вони не жили, щоб кожний та кожна з них зложили на діло розбудови держави нашої — Карпатської України — всенародний національний даток, який, по змозі, був би рівний 1/2 (пів відсоткові) річного заробітку кожного та був вплачений по можливості негайно.

Уряд Карпатської України наведений заклик Центральної Ради дня 10 лютого 1939 засвідчив та приєднав до нього свій голос.

Додатково до цього повідомляю, що національні датки треба засилати на адр.: Підкарпатський банк в Хусті, Карпатська Україна, Pidkarpatskyj bank, Chust, Karpatská Ukrajina, де був утворений біжучий рахунок під назвою "Народний фонд розбудови Карпатської України".

З листуванням та за ріжними інформаціями треба звертатись на адресу: п. Сергій Єфремов, рах. директор при президії правительства Карпатської України в Хусті, Sergij Jefremov, rach. direktor prezydii vlády Karpatskoji Ukrajiny v Chusti, якого я повірив веденням аґенди народного фонду розбудови Карпатської України.

Вірю, що великий та жертвенний Український Народ підтримає свою молоду Державу та одностайно відгукнеться на наш заклик.

Рівночасно прошу нашу українську, а також прихильну нашій справі іншу пресу цілого світу, заклик Карпат. України передрукувати і акцію нашу належно підтримати.

В Хусті, дня 17 лютого 1939.

Слава Україні!


Прем ‘єр-міністер Карпатської України:

Д-р Авґустин ВОЛОШИН, в. р.









ДО ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Відозва уряду Карпатської України. Надруковано в газ. "Нова Свобода". — 1939. — ч. 38. — 21 лютого.

Подається за першодруком.







Попередня     Головна     Наступна


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.