[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








200. Зворот арк. 28. Начерки. Кольоровий папір. Олівець. [1839 — 1843].

Зверху олівцем напис: У отца Гаврила Тычины имЂть || ночлегъ г. Шевченку. || 19-го Іерей Іоанъ Смирницк[ій].

Знизу, обернено до рисунка, чорнилом рукою Т. Г. Шевченка напис: Галинвера. Далі олівцем: Мошны || Когда смелое предпріятіе оказалось удачнымъ то перестаетъ уже быть невозможнымъ.

На аркуші — не пов’язані між собою в різних напрямках три начерки: постать чоловіка на весь зріст та два профілі, один з них нагадує профіль Т. Шевченка.

За відомостями чл.-кор. АН УРСР П. М. Попова, Гаврило Тичина — житель містечка Ічні, Борзенського повіту, на Чернігівщині (прибл. за 20 км від Качанівки), у якого Т. Г. Шевченко був у 1843 p., Смирницькі — родичі ічнянських Тичин.

Запис в альбомі, на думку П. М. Попова, є проханням І. Смирницького до Г. Тичини прийняти у себе на ночівлю Т. Г. Шевченка. /12/










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.